ІТАЛІЯ ПРОДОВЖИТЬ ПОСТАЧАТИ ЗБРОЮ УКРАЇНІ

Рада міністрів Італії на засіданні одноголосно ухвалила декрет про продовження постачання зброї в Україну.

Про це 2 грудня ц.р. повідомив Укрінформ, посилаючись на італійське видання Corriere della Sera.

Продовження постачання зброї буде без необхідності окремої згоди італійських законодавців.

Відповідно до декрету, військова техніка й обладнання будуть надаватися Києву для боротьби з російським вторгненням протягом усього 2023 року.

Для набуття чинності декрет уряду також має отримати схвалення парламенту Італії.

Після вторгнення Росії в Україну адміністрація колишнього прем’єр-міністра Маріо Драгі запровадила заходи, які дозволили відправляти зброю Києву, не запитуючи дозволу парламенту на кожну поставку.

Термін дії цієї угоди спливає наприкінці 2022 року, і коаліція, що підтримує прем’єр-міністра Джорджію Мелоні, спочатку намагалася продовжити її до 31 грудня 2023 року, внісши поправки в урядовий декрет, який наразі проходить через парламент.

Однак головна опозиційна група – лівоцентристська Демократична партія – поскаржилася, що декрет, про який ідеться, не має прямого стосунку до України, і звинуватила уряд у порушенні парламентських правил.

У відповідь міністр зі зв’язків із парламентом Лука Чіріані заявив, що уряд розгляне можливість проведення цього заходу окремим декретом, забезпечивши при цьому його якнайшвидше затвердження.

На початку листопада представник правлячої коаліції повідомив, що Італія готує шостий пакет озброєнь для України, включно із системами протиповітряної оборони, про які просив Київ.

Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто пообіцяв продовжити постачання озброєнь у терміни та способами, узгодженими із союзниками НАТО та урядом України.

Демократична партія також підтримує Україну, тоді як інші ліві опозиційні сили хочуть, щоб уряд змістив акцент з відправки зброї на активізацію дипломатичних переговорів.

 

Поделиться публикацией