ІРАН І РОСІЯ ДОМОВИЛИСЯ ПРО СПІЛЬНЕ ВИРОБНИЦТВО УДАРНИХ ВЕРТОЛЬОТІВ МІ-28 І КА-52

Джерела Іранського Корпусу вартових Ісламської революції припустили подальші зусилля щодо військового співробітництва між Тегераном і Москвою. Видання Tasnim News, афілійоване з Корпусом, публікувало редакційну статтю, в якій стверджувалось, що російсько-іранська угода про спільне виробництво може дозволити Ірану отримати російські ударні вертольоти Мі-28 і Ка-52. І Тегеран, і Москва, ймовірно, розраховують на ці угоди, щоб пом’якшити тиск санкцій, запроваджених проти них США.

Зокрема, напередодні стало відомо, що голова російської Думи В’ячеслав Володін зустрівся зі спікером парламенту Ірану Мохаммадом Багером Галібафом і президентом Ірану Ебрагімом Раїсі 23 січня в Тегерані для розширення двостороннього співробітництва.

Галібаф зазначив, що Москва і Тегеран повинні «прагнути до зміцнення зв’язків у банківській, енергетичній і товарно-торгівельній сферах перед обличчям американських санкцій», які, на думку Володіна, сприяли зближенню двох країн.

На опублікованому 10 місяців тому відео Мі-28Н та Ка-52 підтримують десантні підрозділи під час кремлівської так званої «спеціальної військової операції», так у Кремлі намагаються назвати фактичну спробу окупації.

Мі-28 — радянський та російський ударний вертоліт, призначений для пошуку і знищення в умовах активної вогневої протидії танків та іншої броньованої техніки, а також малошвидкісних повітряних цілей і живої сили противника.

Ка-52  відомий як «Алігатор» — бойовий вертоліт РФ, здійснює розвідку місцевості, цілевказівки і координацію дій групи бойових вертольотів. Може вражати броньовану і неброньовану техніку, живу силу і повітряні цілі на полі бою. Є продовженням розвитку моделі Ка-50 «Чорна акула».

Поделиться публикацией