ІРАН РОЗРОБИВ НОВИЙ БЕЗПІЛОТНИК «SHAHED-107 З ДАЛЬНІСТЮ ПОЛЬОТА ДО 1500 КМ

Іран розробив новий безпілотник «Shahed-107», який може запускатися з транспортного засобу та має дальність польоту до 1500 км.

Про це 10 січня ц.р. повідомив «Главком», посилаючись на Sky News.

Видання описує «Shahed-107» як «вибухонебезпечний та розвідувальний» безпілотний літальний апарат, можливо, оснащений передавачем для трансляції відео. Імовірно, це дозволить шукати цінні бойові цілі, таких як британські та американські реактивні системи залпового вогню, що використовуються ЗСУ.

Повідомляється, що «кілька одиниць» безпілотників могли бути запропоновані Росії в рамках угоди, вартість якої оцінюється більш ніж у $2 млн. Видання із посиланням на джерела пише, що «Shahed-107» відноситься до сімейства безпілотних літальних апаратів з V-подібним хвостовиком. БПЛА завдовжки близько 2,5 м та розмахом крил три метри може запускатися з транспортного засобу і, за оцінками, має дальність польоту до 1500 км.

Джерело повідомило виданню, що іранські сили безпеки провели випробування з росіянами на авіабазі в центральному Ірані, в яких брали участь безпілотники «Шахед-107». Міністерство оборони Росії та міністерство закордонних справ Ірану до теперішнього часу на запит журналістів щодо розробки нового БПЛА не відповіли.

 

 

Поделиться публикацией