ІРАН ПОЧАВ ПОСТАЧАТИ РФ НОВІ КЕРОВАНІ АВІАБОМБИ

*** Іран почав постачати Росії новітні керовані авіабомби Qaem-5 («Каїм-5»), стверджує військовий експерт німецького видання Bild Юліан Рьопке.

Такого висновку він дійшов, проаналізувавши відеозапис із місця падіння іранського важкого безпілотника Mohajer-6, що розбився в Курській області минулими вихідними.

Імовірно, дрон мав атакувати Сумську область України, однак не долетів до цілі і впав. Судячи з кадрів, безпілотник ніс на борту авіабомби Qaem-5, які раніше російська армія не застосовувала у війні з Україною. На думку Рьопке, використання таких авіабомб може свідчити про новий рівень військового співробітництва між Тегераном і Москвою.

Qaem-5 — плануюча авіабомба малого діаметру, що може встановлюватися на іранські безпілотники Mohajer-6 і Hamaseh. Ця бомба має телевізійне наведення і може оснащуватися різними типами боєголовок. Її заявлена дальність польоту становить до 40 кілометрів. В Ірані її було прийнято на озброєння в серпні 2019 року.

У жовтні минулого року з Ірану зняли ембарго ООН на продаж балістичних ракет. Експерт Центру близькосхідних досліджень AMES, співзасновник Української миротворчої школи Ігор Семиволос у коментарі ZN. UA зазначав, що відтепер Іран зможе продавати ракетну зброю.

21 лютого видання Reuters повідомило про поставку Росії більше 400 балістичних ракет від Ірану для використання у війні проти України.

Іран поставив Росії за півроку 300 тисяч артилерійських снарядів, стверджує WSJ.

 

Поделиться публикацией