ЯК ЄВРОПЕЙСЬКІ КРАЇНИ ПОЗБУВАЮТЬСЯ РОСІЙСЬКОЇ ШПИГУНСЬКОЇ МЕРЕЖІ

29 березня стало відомо, що Нідерланди, Бельгія та Чехія висилають російських дипломатів через шпигунство. Крім цього, Ірландія висилає співробітників посольства РФ через «порушення стандартів дипломатичної поведінки».

А саме, Нідерланди заявили про висилку 17 російських дипломатів і Бельгія – 21 – через підозри в шпигунстві, Чехія – одного через причетність до російських спецслужб, а також Ірландія — 4 дипломатів через «невідповідність їхньої діяльності стандартам дипломатичної поведінки».

Про це повідомили телеканали NOS і RTBF, The Irish Times і МЗС Чехії у Twitter.

Представники РФ, що підозрюються в шпигунстві, мають залишити Нідерланди протягом двох тижнів.

«У цих людей написано «дипломат» на візитній картці, коли вони насправді роблять щось зовсім інше. Ми прийняли це рішення заради безпеки Нідерландів», – заявив голова МЗС Вопке Гукстра, не уточнивши деталей. Гукстра додав, що після цього, ймовірно, будуть дії у відповідь зі сторони РФ: країна висилатиме нідерландських дипломатів.

Також Федеральний уряд Бельгії висилає 21 російського дипломата, що акредитовані в посольстві РФ в Брюсселі або Генеральному консульстві в Антверпені. Вони повинні покинути країну протягом 15 днів. За словами міністра закордонних справ Бельгії Софі Вільмес, рішення ухвалили через «причетність дипломатів до шпигунських операцій та операцій з впливу, що загрожують безпеці країни».

Чехія висилає одного співробітника посольства РФ через підозру в причетності до російських спецслужб. Він має виїхати протягом трьох діб. «МЗС Чехії інформував посольство Росії в Празі про оголошення одного з дипломатичних співробітників посольства персоною нон грата. Співробітник має залишити Чехію протягом 72 годин. Разом із нашими союзниками ми обмежуємо присутність російських спецслужб у ЄС», – йдеться в повідомленні МЗС Чехії.

Водночас, чотирьом високопоставленим посадовцям посольства Росії в Ірландії запропонували залишити країну через “невідповідність їхньої діяльності міжнародним стандартам дипломатичної поведінки». «За Віденською конвенцією 1961 року чотирьох високопоставлених посадових осіб російського посольства попросили покинути державу, оскільки їхня діяльність не відповідає міжнародним стандартам дипломатичної поведінки», – заявив прем’єр-міністр Ірландії Майкл Мартін.

Раніше Польща повідомила про плани вислати 40 російських дипломатів за шпигунство.

Поделиться публикацией