ЯК РОЗВИВАЮТЬСЯ ПДВ РФ — ОГЛЯД

Ключовими напрямами розвитку одного з найбільш мобільних родів військ та резерву Верховного головнокомандувача Збройними силами Російської Федерації у 2021 році стали перманентне нарощування його бойового потенціалу та оснащення сучасними зразками військової та спеціальної техніки. Існуюча програма підготовки особового складу ПДВ була доповнена новим розділом «Безпарашутне десантування». Раціональність, ефективність, а головне – перспективність цього способу десантування були практично доведені під час стратегічних командно-штабних навчань «Центр-2019» та «Кавказ-2020».

Про це йдеться в матеріалі, опублікованому порталом «ВПК Новости».

Крім того, за інформацією генерал-майора Анатолія Концевого, який обіймає посаду заступника командувача, лише за минулий рік парк бойової техніки ПДВ поповнився більш ніж чотирма сотнями одиниць нового та модернізованого озброєння, а також двадцятьма двома тисячами парашутних систем та засобів десантування. Показник оснащеності «крилатої піхоти» сучасною зброєю та технікою вперше в її історії перевищив рівень 72 відсотки.

В повідомленні йдеться, що технічне переоснащення ПДВ, що проводиться сьогодні оборонним відомством Росії, перетворює їх по суті на сили швидкого реагування.

Частини нового типу

Доставка підрозділів до місця бойових дій, включаючи тили оперативного простору противника, здійснюється за допомогою багатоцільових транспортних Мі-8 та Мі-26. Примітно, що це стосується не тільки військовослужбовців, а й усього штатного озброєння підрозділу (частини, з’єднання): бронемашин, артилерії та спеціальної автомобільної техніки (баггі, пікапи, квадроцикли тощо).

Для озброєння аеромобільних частин і з’єднань також передбачається використання нових зразків колісної техніки, що мають потужне озброєння, ефективний захист і великий запас ходу. Вогнева підтримка з повітря забезпечується ударними та ударно-штурмовими вертольотами.

Крім того, поточний рік став стартом переозброєння ПДВ на принципово нові системи зв’язку та бойового управління, які як мінімум удвічі скоротять час передачі та обробки інформації та суттєво збільшать перешкодостійкість, надійність, живучість.

«І ось тут цілком логічним виглядатиме перехід до інноваційних рішень, що використовуються в рамках реалізації Державної програми оснащення з’єднань та частин ПДВ найновішими зразками озброєння, військової та спеціальної техніки», — йдеться в повідомленні.

У своєму інтерв’ю генерал-майор Анатолій Концевий окремо згадав про формування у структурі ПДВ підрозділів, оснащених ефективними засобами радіоелектронної протидії та безпілотними літальними апаратами. Зокрема, він сказав: «Завершення формування підрозділів БЛА та РЕБ у поєднанні з оптимізацією засобів розвідки та поразки слід розглядати як один із напрямків удосконалення розвідувально-вогневого потенціалу сполук ВДВ. У рамках подальшого нарощування бойового складу Повітряно-десантних військ у поточному році буде створено роти РЕБ, а також взводи та роти безпілотних літальних апаратів».

Поделиться публикацией