ШОЛЬЦ: СОЮЗНИКИ ПО НАТО МОЖУТЬ ПЕРЕДАТИ УКРАЇНІ ЩЕ ШІСТЬ СИСТЕМ PATRIOT

18 квiтня, 2024. Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що країни Північноатлантичного альянсу можуть надати Україні 6 систем протиповітряної оборони Patriot.

«НАТО дуже чітко дало зрозуміти, що кілька систем, наявних у країнах НАТО, цілком можуть бути рішенням, як це зробили ми, надати ще одну систему, щоб забезпечити більш ефективний захист від численних атак, яких зараз зазнає Україна. І я хотів би скористатися цією можливістю, щоб ще раз підкреслити цей заклик. Ми чули, що тепер їх має бути ще сім. Одна з них — наша, і ми сподіваємося, що ще шість буде знайдено», – зазначив Шольц.

Він також наголосив, що Берлін передав вже 2 системи «Patriot» і нещодавно оголосила про передачу третьої, що є «закликом до схвалення багатьох інших подібних рішень».

Раніше глава уряду Нідерландів Марк Рютте під час саміту лідерів Європейського Союзу запропонував викупити ЗРК Patriot у тих країн, які мають ці системи ППО, однак не хочуть їх передавати Україні. За його словами, Україна потребує додаткової кількості систем протиповітряної оборони та ракет до них, оскільки армія РФ інтенсивно завдає ударів ракетами різних типів як по мирних містах, так і по позиціях українських військових.

Поделиться публикацией