ШОЛЬЦ ДОСІ НЕ ВІРИТЬ, ЩО УКРАЇНА МОЖЕ ВИГРАТИ ВІЙНУ ПРОТИ РФ — THE WALL STREET JOURNAL

Канцлер Німеччини Олаф Шольц зволікає з постачанням Україні танків, поки Київ просить Захід про зброю для збільшення імпульсу своїх недавніх наступів на російських загарбників. Чому він так робить достеменно незрозуміло, однак, можливо, Шольц досі не вірить, що Україна може виграти війну проти РФ.

Про це 20 вересня ц.р. повідомив портал DT,UA, посилаючись на The Wall Street Journal.

У квітні Берлін пообіцяв надати Києву зенітні танки Cheetah, а потім чекав до липня, аби почати їх поставки. На цей час із повідомлень міністерства оборони Німеччини відомо, що Україні відправили 24 таких танки.

Німеччина також могла б надіслати свої піхотні танки Marten і бойові танки Leopard. При цьому все більше німецьких лідерів та іноземних союзників каже, що Шольц повинен це зробити.

Зокрема, за відправку Україні танків виступають міністерка закордонних справ Анналена Бербок із Партії зелених і голова парламентського комітету з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн (вільна демократка). Обидві партії входять до коаліційного уряду з соціал-демократами Олафа Шольца. Опозиційні християнські демократи також підтримують відправку Києву додаткових танків.

Навіть партія канцлера Шольца, яка довгий час була бастіоном проросійського пацифізму, змінює свою думку. Соціал-демократ та голова парламентського комітету у закордонних справах Майкл Рот є активним прихильником збільшення поставок зброї.

Водночас за словами Шольца, він стурбований тим, що виснаження запасів танків Німеччини через їх відправку в Україну підірве здатність Берліна захищати союзників по Північноатлантичному договору. Щоправда, ці союзники з такими побоюваннями не погоджуються. Так, пані посол США у ФРН Емі Гутманн заявила, що Німеччина «повинна зробити більше». Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив в інтерв’ю Spiegel, що хронічне затягування Берліном надсилання військової допомоги Україні «серйозно ставить під сумнів цінність альянсу з Німеччиною».

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг наголосив минулого тижня: «Використання цих запасів фактично допомагає підвищити нашу власну безпеку та зменшити ризик будь-яких агресивних дій Росії проти країн-членів НАТО». Він сказав, що близько 80% російських сухопутних сил зосереджено в Україні, і поразка Росії там зробить напад на НАТО менш імовірним.

У виданні зазначили, що Олаф Шольц може ще сумніватися, що Україна може виграти війну. Деякі німецькі експерти із зовнішньої політики нібито стурбовані тим, що німецька зброя може змусити російського президента Владіміра Путіна розглядати Німеччину як учасника бойових дій, або що українські досягнення можуть спонукати його застосувати ядерну зброю.

Але ілюзія путінської Росії, задоволеної життям у своїх кордонах, має бути давно розбита. Найкращий шлях вперед для Німеччини та Європи – це, аби Україна продовжувала перемагати на полі бою, щоб Путін був змушений відступити або вести переговори через слабкість. Танковий глухий кут Шольца – це небезпека для України та НАТО, а також ганьба для канцлера, який пів року тому обіцяв сміливішу Німеччину.

Поделиться публикацией