ХАРКІВСЬКЕ АВІАПІДПРИЄМСТВО ВІДНОВЛЮЄ ВИРОБНИЦТВО НАДЛЕГКИХ ЛІТАКІВ ХАЗ-30

Після тривалої перерви Харківське авіапідприємство (ХДАВП) відновлює свої пропозиції на авіаційному ринку. Про це інформує «Національний промисловий портал», з посиланням на Харківське державне авіаційне виробниче підприємство.

На разі мова йде про надлегкі літаки ХАЗ-30, повідомляють у Департаменті зовнішньо-економічної діяльності ХДАВП. Ан-74 також є у виробничих планах, але поки що вирішується питання про заміщення російських деталей, які мали значну складову у цій машині.

«У нас є певні рішення цієї проблеми, в  ДК «Укроборонпром» і «Укрспецекспорті» нас підтримали і обіцяли допомогти», – говорить директор Департаменту зовнішньо-економічної діяльності Руслан Бойко.

Тим часом авіапідприємство має готові пропозиції щодо надлегких літаків ХАЗ-30.

Їх позиціонують, як надійні, безпечні і прості в управлінні. Навіть посадка із зупиненим двигуном не викликає труднощів та істотно не відрізняється від штатного режиму. Тому вони прекрасно підходять для усіх, хто тільки «починає своє авіаційне життя» і прагне навчитися кермувати літальним апаратом, каже Руслан Бойко.

ХАЗ-30 повністю відповідає вимогам Норм льотної придатності EASA CS-VLA для дуже легких літаків і має Сертифікат типу № ТЛ 0060. Цікаво, що згідно сертифікату він може літати при температурі повітря +35 С.

Отже, надлегкі літаки ХДАВП прекрасно почуватимуться на гарячих аеродромах Середньої Азії, Близького Сходу і Африки. А можливість установки додаткового спеціального обладнання дозволяє використовувати ХАЗ-30 для різноманітних цілей.