ФРАНЦІЯ ВИПРОБУВАЛА РАКЕТУ, ЗДАТНУ НЕСТИ ЯДЕРНИЙ ЗАРЯД

Французькі збройні сили провели успішні випробування ракети середньої дальності ASMPA-R класу «повітря – земля», здатної нести ядерну боєголовку. Про це йдеться у повідомленні на офіційній сторінці Міністерства оборони Франції та у дописі міністра оборони Себастьєна Лекорню на Х.

Випробування були проведені в рамках військових навчань Durandal, що відбуваються з 13 травня до 14 червня. Тестовий запуск показав надійність потенціалу ядерного стримування Франції, наголосив Лекорню.

“Операція Durandal: літак Rafale ВПС стратегічного призначення щойно успішно провів перший випробувальний запуск оновленої надзвукової ядерної ракети ASMPA без бортового корисного навантаження», — написав Лєкорню.

Випробування проводили під контролем військових на базах у Біскарроссі, Уртені та Кемпері на західному узбережжі Франції в районі Біскайської затоки. «Програма оновлення ASMPA дозволила посилити внутрішні характеристики ракети, зберігаючи довіру до бортового ядерного компонента перед обличчям нових загроз до появи майбутньої ядерної ракети «повітря-земля» 4-го покоління”, – йдеться у повідомленні Міноборони. Планується, що ракета нового покоління ASN4G з’явиться до 2035 року.

У березні у Тихому океані Повітряні сили США провели успішне випробування гіперзвукової ракети AGM-183 ARRW повітряного базування.

А от проведене у лютому випробування британської ядерної ракети зазнало невдачі: ракета Trident  впала в море неподалік підводного човна, який її випустив.

Поделиться публикацией