У ШОСТЦІ МАЮТЬ НАМІР ВІДНОВИТИ ВИРОБНИЦТВО НА ЗАВОДІ «ЗІРКА»

У Шостці придумали як відновити виробництво на заводі на КП «Шосткинський казенний завод «Зірка».

 

Про це 24 травня повідомив портал mil.in.ua з посиланням на місцевий сайт Shostka.info.

 

Шосткинська міська рада пропонує створити Державне підприємство «Пороховий завод «Зірка» на фондах наявного заводу.

 

У цей час Казенне підприємство «Шосткинський казенний завод «Зірка» буде перебувати в стадії банкрутства до повного погашення боргів по заробітній платі працівникам

 

Нещодавно місцева влада направила звернення до Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України та «Укроборонпрому» щодо створення Державного підприємства «Пороховий завод «Зірка».

 

«Одним з шляхів розвитку підприємства КП «ШКЗ «Зірка» є будівництво малотоннажної лінії з виробництва піроксилінових порохів. З цією метою пропонується утворення Державного підприємства «Пороховий завод «Зірка», – йдеться у зверненні депутатів міської ради.

 

У Державному концерні «Укроборонпром» підтримують ініціативу щодо створення ДП «Пороховий завод «Зірка» та таким чином запустити виробництво на підприємстві.

 

У березні ц.р. стало відомо, що на заводі «Зірка у Шостці відновлять виробництво піроксилінових порохів.

 

Директор дивізіону високоточних озброєнь і боєприпасів ДК «Укроборонпром» Андрій Артюшенко розказав, що для цього є відповідна державна програма.

 

За нею на найстарішому підприємстві Державного концерну «Укроборонпром» буде створена технологічна лінія з малотоннажного виробництва піроксилінових порохів.

 

Є програма державна, ми вже підтвердили державною атестацією проєкт, у цьому році програма буде реанімована і ми розпочинаємо створення технологічної лінії по створенню малотоннажного виробництва піроксилінових порохів, – прокоментував стан справ на Казенному підприємстві.

 

Шосткинський казенний завод «Зірка» був заснований у 1771 році для забезпечення потреб держави в димних порохах.

 

 

 

В подальшому на підприємстві було освоєно випуск за повним циклом виробництва піроксилінових порохів та зарядів до виробництва піроксилінових порохів, зарядів до артилерійських систем і зарядів зі згоряючою гільзою до танкових пострілів.

 

У жовтні 2017 року прес-служба підприємства у Facebook повідомила про роботи з відпрацювання технології виробництва переробних порохів.

 

Завдяки цій технології завод матиме можливість використовувати порохи, вироблені в результаті утилізації боєприпасів.

 

Лабораторію для проведення дослідницьких робіт надав Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів (ДержНДІХП). На самому ДержНДІХП зараз готується дослідне виробництво порохів та метальних зарядів нового типу.

 

У цьому році планується перейти на власне виробництво на фондах інституту піроксилінових порохів в обсязі 20 тон на рік.

Поделиться публикацией