У США ВИЗНАЛИ, ЩО КИТАЙ ВИПЕРЕДЖАЄ ЇХ У ГАЛУЗІ ГІПЕРЗВУКОВОЇ ЗБРОЇ

13 березня, 2024. У США визнали, що Китай випереджає їх у галузі гіперзвукової зброї. DF-17 – найбільш ефективна китайська гіперзвукова ракета за даними розвідки США.

Представник розвідувального управління Міністерства оборони США (DIA) на слуханнях у Конгресі США 12 березня заявив, що Китай значно випереджає Росію та Сполучені Штати в галузі створення гіперзвукової зброї. «Китай та Росія провели численні успішні випробування гіперзвукової зброї, і, судячи з усього, поставили системи на бойове чергування. Китай випереджає Росію і за кількістю таких систем та за інфраструктурою, необхідною для їхньої підтримки», – наголосив провідний науковий співробітник DIA Пол Фрейстлер, повідомляє «Голос Америки».

За даними американської розвідки, Китай має найбільший арсенал гіперзвукової зброї, здатної нести як ядерні, так і звичайні боєголовки.

Гіперзвукова ракета DF-17 названа американською розвідкою найбільш ефективною. Вона була прийнята на озброєння у 2020 році. Ракета здатна вражати обʼєкти на відстані до 1600 кілометрів. Китай продовжує працювати над гіперзвуковими двигунами. За озвученими на слуханнях у Конгресі даними, США активізують свою гіперзвукову програму, але не планують оснащувати гіперзвукові ракети ядерними боєголовками. Вважається, що існуючого арсеналу достатньо, щоб бути засобом стримування потенційного агресора.

На переконання Bloomberg, США не будуть в змозі виробляти всю необхідну зброю у разі війни з Китаєм, а для цього їм знадобиться арсенал та виробничі потужності союзників.

Поделиться публикацией