У СИЛАХ САМООБОРОНИ ЗАПРОВАДЯТЬ СИСТЕМУ DELTA

У Силах оборони України запровадять систему Delta.

Відповідну постанову прийняли на засіданні Кабінету Міністрів України 4 лютого.

Зазначається, що цю постанову подав міністр оборони України Олексій Резніков.

Платформу з ситуаційної обізнаності Delta створив Центр інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони України.

«Центр постійно вдосконалює платформу Delta і додає новий функціонал, що дає нашим військовим значну перевагу над ворогом», – йдеться у повідомленні.

Будь-хто не може зареєструватися в Delta. Як правило, її використовують командири, які роблять запит, проходять процедуру перевірки й отримують доступ.

Також уряд дозволив розмістити систему в хмарі поза межами України.

«Це дозволить захистити систему від ракетних та кібератак ворога», – підкреслили урядовці.

Delta забезпечує об’ємне розуміння простору бою в режимі реального часу, інтегрує інформацію про противника від різноманітних сенсорів та джерел, у тому числі — розвіддані, на цифровій мапі, не потребує додаткових налаштувань і може працювати на будь-якому пристрої — ноутбуці, планшеті або в мобільному телефоні.

Достатньо мати інтернет, авторизуватися й користуватися цифровою мапою. Система збирає дані з десятків джерел – розвідки безпілотників, знімків супутників, радіоперехоплень тощо.

Нещодавно на YouTube-каналі «Мілітарного» Ярослав Гончаров, співзасновник ГО «Аеророзвідка», розповів про особливості цієї системи.

З початку повномасштабного вторгнення Delta зробила понад 30 релізів. Продукт постійно удосконалюють – з’являються нові функції, покращується інтерфейс, інтегруються нові джерела інформації.

Загальна кількість користувачів не розголошується, але розробники запевняють, що «вона росте з геометричною прогресією». Із 24 лютого попит на найсвіжішу інформацію на фронті став колосальним.

Поделиться публикацией