У НАТО ВСТАНОВИЛИ «ЧЕРВОНІ ЛІНІЇ» ДЛЯ ВСТУПУ У ВІЙНУ З РОСІЄЮ – LA REPUBBLICA

У НАТО розглядається можливість залучення понад 100-тисячного контингенту для участі у бойових діях проти Росії в тому числі в межах російсько-української війни. Про це повідомляє італійська газета La Repubblica із посиланням на свої джерела.

«Це вперше з початку війни. НАТО в дуже конфіденційному порядку і без офіційних повідомлень встановило щонайменше дві червоні лінії, за якими може відбутися пряме втручання в конфлікт в Україні. Наразі, слід підкреслити, не існує оперативних планів, які передбачають відправку людей, а лише оцінки можливих планів на випадок надзвичайних ситуацій», – зазначає La Repubblica.

Першою «червоною лінією» називається пряма чи опосередкована участь третьої сторони в українському театрі воєнних дій. Як приклад називається можливість атаки на Київ з території Білорусі (що вже мало місце у 2022 році).

Друга «червона лінія» – військова провокація проти країн Балтії чи Польщі або цілеспрямований напад на Молдову. Це може бути спробою перевірити здатність Альянсу реагувати у фазі можливого сум’яття – виборчий сезон в Європі і США може змусити Кремль думати, що НАТО відволікається. Проте Альянс не буде готовий толерувати таку агресію, зазначає La Repubblica.

Поделиться публикацией