У ЛЬВОВІ ЗАБЛОКОВАНО ДІЯЛЬНІСТЬ ДВОХ ПІДПРИЄМСТВ ОБОРОННОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Про це повідомило 10 серпня Інформагентство АрміяInform.

Зокрема, під час вихідних на територію, де розташовані приміщення, орендовані ТОВ «МАРКЕТ-МАТС» та ТОВ «САТС», увійшла група невідомих осіб, які зняли охорону і взяли контроль над об’єктом, мотивуючи це тим, що в приміщень з’явився новий власник і вони представляють його інтереси.

10 серпня, працівники оборонних підприємств, а також інші орендарі, які мали приміщення та майно на цьому об’єкті, не змогли зранку потрапити на робочі місця.

ТОВ «МАРКЕТ-МАТС» та ТОВ «САТС» є розробниками і виробниками авіаційних тренажерів для Повітряних Сил ЗС України та підрозділів армійської авіації Сухопутних військ, а також приладів для сучасних українських ракетних комплексів військового призначення.
Зокрема, львівські підприємці виконували низку розробницьких робіт, пов’язаних із системою наведення ракет ОТРК «Грім» (український оперативно-тактичний ракетний комплекс на базі твердопаливної балістичної ракети, розроблений конструкторським бюро «Південне».

Директор ТОВ «САТС» Анатолій Єлагін та директор ТОВ «МАРКЕТ-МАТС» Володимир Янковський наголосили на тому, що в приміщеннях, які вони орендують, зберігається технічна документація на їхні вироби і розробки. Частина документації має комерційну таємницю, окремий пакет документів — є власністю держпідприємств оборонно-промислової галузі, що була взята підприємцями на відповідальне зберігання з метою проведення робіт.
Зокрема, схеми, алгоритми та рішення з розробки системи наведення для ракет. Підприємці занепокоєні тим, що за час, який вони не мають доступу до орендованих приміщень, цю документацію могли скопіювати. І інформація може потрапити до сторонніх.
Анатолій Єлагін наголошує, що існує міжнародний інтерес до українських розробок в ракетній галузі. І якщо відбудеться витік технічної інформації, то в рамках агресії РФ щодо України, це може спричинити суттєві негативні наслідки для вітчизняного ОПК та сектору безпеки загалом.
Директор ТОВ «МАРКЕТ-МАТС» Володимир Янковський також наголосив, що діяльність підприємства, яке він очолює, заблокована, а в приміщеннях залишились грифовані документи, вироби та прототипи, створені в рамках виконання державного оборонного замовлення. І поки підприємці не мають доступу до орендованих приміщень, гарантій збереження інформації з обмеженим доступом, виконання оборонного замовлення для підрозділів ЗС України — жодних.

Слід додати, що на тренажерах для льотчиків виробництва львівських підприємців тренуються майбутні пілоти українських бойових літаків у Харківському національному університеті Повітряних Сил імені І. Кожедуба. Вони ж розробили і тренажер для пілотів бойових вертольотів Мі-24. Вартість одного тренажера сягає близько 40 мільйонів гривень.

Поделиться публикацией