УРЯД УКРАЇНИ ВПЕРШЕ ЗА 9 РОКІВ ВІЙНИ ПОЧАВ СТИМУЛЮВАТИ ВИРОБНИЦТВО ВІТЧИЗНЯНИХ ДРОНІВ

Зокрема, Кабмін не просто спростив умови для виробництва військових дронів, а підняв частку прибутку до 25%.

Кабінет міністрів на засіданні 24 березня запустив експериментальний проєкт з оборонних закупівель безпілотників вітчизняного виробництва. В уряді очікують, що це дасть старт масовому виробництву дронів в Україні

Про це 24 березня повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Сьогодні Уряд дав старт масовому виробництву дронів в Україні. Ухвалено дійсно історичну постанову для перемоги, яка значно прискорить створення та постачання вітчизняних дронів на фронт, і головне — створить умови для стрімкого розвитку українського мілтек.

Сьогоднішнє рішення дозволить виробникам БПЛА активніше розвиватися, масштабуватися, реінвестувати прибуток, конкурувати з іноземними компаніями. Замість витрачання місяців на непотрібну паперову та бюрократичну роботу — пришвидшений допуск БПЛА до експлуатації, їх закупка та постачання на фронт.

Важливо, що постанова фундаментально змінює підхід до самого мілтек-бізнесу з боку держави. Раніше прибуток на іноземні комплектуючі був 1%, на власні товари та послуги — 30%. Така регуляція стримувала розвиток українських виробників, стимулювала їх до переїзду за кордон чи маніпуляцій з документами. Це треба було змінити. Щоб стимулювати розвиток БПЛА в Україні і залучити більше компаній до виробництва, масштабування та підвищення рівня локалізації комплектуючих, держава підняла частку прибутку до 25%», — розповів Федоров.

Міністерство оборони повідомило, що отримало заявки від українських виробників на 75 безпілотників різних типів, уже підписано 16 контрактів.

«Це лише початок. Ми говоримо про розвиток ринку дронів широкого спектра застосування — повітря-земля-вода. Це і про коригування артилерії, і про нанесення ураження ворогу (ударні дрони), і про доставлення б/к, евакуацію поранених тощо», – заявив міністр оборони Олексій Резніков.

Поделиться публикацией