УРЯД РОЗПОЧИНАЄ ПРОЦЕС ПЕРЕТВОРЕННЯ ДЕРЖАВНОГО КОНЦЕРНУ “УКРОБОРОНПРОМ” В АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО

Уряд розпочинає процес перетворення державного концерну “Укроборонпром” в акціонерне товариство “Українська оборонна промисловість”.

Про це повідомили на сайті Кабінету міністрів України.

Рішення про реформу ухвалили під час чергового засідання уряду, 21 березня.

Статутний капітал товариства становить 237,07 млн грн і формується за рахунок майна концерну. 100% його акцій належать державі.

Це не просто зміна вивіски, це реформа, яка готувалася тривалий час ще до початку повномасштабного вторгнення Росії. Сьогодні нам як ніколи потрібна ефективність в оборонно-промисловому комплексі. Потрібно запровадити корпоративну модель управління. Створити умови для залучення інвестицій у виробництво зброї, техніки та амуніції. Відповідні зміни також дозволять посилити взаємодію з нашими західними партнерами“, — зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Прем’єр також додав, що на підприємствах концерну планують запровадити корпоративну модель управління. Це дозволить створити умови для залучення додаткових інвестицій у виробництво зброї, техніки та амуніції.

Крім того, Верховна рада призначила нового очільника Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості. Тепер цю посаду обійматиме Олександр Камишін, який до того очолював державну компанію “Укрзалізниця”. Камишін замінить Павла Рябікіна, який був керівником міністерства з листопада 2021 року.

Поделиться публикацией