УРЯД ПОСИЛИВ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ІНОЗЕМЦІВ-КОНТРАКТНИКІВ У ЛАВАХ ЗСУ

Кабінет міністрів поширив на іноземних громадян і осіб без громадянства – військовослужбовців Збройних сил України порядок нарахування матеріальної допомоги, що розповсюджується на українських громадян. Одноразова грошова компенсація має надаватися у разі загибелі, інвалідності або часткової втрати працездатності військовослужбовця ЗСУ незалежно від громадянства. Відповідне рішення було прийнято на засіданні українського уряду у середу, 22 серпня.

 

Згідно з рішенням Кабміну, на іноземних громадян і осіб без громадянства, які на законних підставах проходять військову службу в ЗСУ, також поширюється дія порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовців, військовозобов’язаних і резервістів, призваних на навчальні та спеціальні збори або для проходження служби у військовому резерві.

 

Як повідомлялося, в квітні Верховна Рада прийняла закон, яким для іноземних військовослужбовців ЗСУ передбачені такі ж виплати у випадку смерті, інвалідності або часткової втрати працездатності, як і для громадян України.

 

У червні 2016 року президент України Петро Порошенко дозволив іноземцям та особам без громадянства проходити військову службу за контрактом у Збройних силах України.

 

Раніше, в березні того ж року, президент підписав указ, який регулює спрощену процедуру надання громадянства військовослужбовцям ЗСУ з числа іноземних громадян та осіб без громадянства.

Поделиться публикацией