«УКРОБОРОНПРОМ» ТА НАБУ СПІВПРАЦЮВАТИМУТЬ У СФЕРІ ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ

Державний концерн «Укроборонпром» та Національне антикорупційне бюро України співпрацюватимуть у сфері запобігання та протидії корупції, а також іншим злочинам, підслідним НАБУ, у сфері управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі.

Про це 23 листопада ц.р. повідомили на офіційному сайті держконцерну.

Відповідний Меморандум про співпрацю та обмін інформацією між інституціями підписали виконуючий обов’язки генерального директора Державного концерну «Укроборонпром» Ігор Фоменко та Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

«Ми прагнемо зробити прозорою та підзвітною оборонну сферу, яка історично вважалася однією з найбільш корумпованих в Україні.  Для нас підписання Меморандуму з НАБУ є логічним кроком з реалізації політики корпоративної безпеки Укроборонпрому, спрямованої на формування нульової толерантності до правопорушень. За рік роботи нової команди ми чимало зробили у цьому напрямку: в Концерні втілено Порядок протидії корупційним проявам; ми проактивно перевели закупівлі, а також продаж та передачу в оренду надлишкового майна Концерну на майданчик Прозорро. Керівництво Концерну добровільно раз на рік проходить поліграф, ми також зацікавлені у залученні працівників НАБУ до проведення добору кандидатів на керівні посади в оборонних підприємствах із застосуванням поліграфа. Крім того, нещодавно було завершено перший пілотний криміналістичний аудит Державного підприємства «Антонов», його результати передано до НАБУ та СБУ. Ми щодня ламаємо «схеми» в оборонці, а у відповідь отримаємо шквал замовних публікацій проти нас. Така реакція – найкраща оцінка нашої роботи», – заявив в.о. генерального директора ДК «Укроборонпром» Ігор Фоменко.

Артем Ситник наголосив, що НАБУ та Укроборонпром мають спільне завдання – запобігання та протидію корупції у сфері ОПК: «Це не початок, а логічне продовження нашої співпраці, ми сподіваємося, що вона буде системною, адже роботі антикорупційних органів усе ще чиниться спротив.  Ми готові визначити найбільш проблемні точки в роботі Укроборонпрому, де необхідна негайна реакція правоохоронних органів, та надаватимемо усю можливу підтримку», – наголосив директор НАБУ.

Завдяки втіленим в Укроборонпромі антикорупційним заходам за рік кількість правопорушень у Концерні суттєво зменшилася, про що свідчить статистика відкритих кримінальних проваджень. Так, у 2019 році було відкрито 27 кримінальних проваджень за зловживаннями при закупівлях, у 2020 році – лише 5. У сфері зовнішньоекономічної діяльності в 2019 році відкрито 39 кримінальних проваджень, у 2020 році – 29.  Загалом у 2019 році всіма правоохоронними органами було зареєстровано 248 проваджень, а у 2020 році – 149.

«Ми вважаємо своїм обов’язком надання посильної допомоги НАБУ у здійсненні досудових розслідувань. Ми розраховуємо, що досягнуті сьогодні домовленості стануть важливим кроком для удосконалення механізму притягнення до відповідальності винних осіб, які заподіяли збитки оборонним підприємствам», – додав Ігор Фоменко.

Нагадаємо, за останній рік керівництво Укроборонпрому перезавантажило відносини з правохоронними органами, зробивши їх більш прозорими та ефективними.  Так у листопаді 2019 року Укроборонпром ініціював зустріч з представниками правоохоронних органів України (НАБУ, ДБР, НПУ, СБУ, ДФСУ) задля посилення співпраці та сприянні у розслідуванні кримінальних та корупційних правопорушень за попередні роки роботи Концерну. Відтоді Концерн співпрацює з правоохоронними органами та проактивно надає їм інформацію про виявлені правопорушення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поделиться публикацией