УКРОБОРОНПРОМ ЗВЕРНУВСЯ ДО СБУ ЩОДО ЗАГРОЗИ ВТРАТИТИ ДЕРЖАВНИЙ КОНТРОЛЬ НАД ОДНИМ ЗІ СВОЇХ ПІДПРИЄМСТВ

ДК «Укроборонпром» звернувся до Служби безпеки України із заявою про загрозу втратити державний контроль за діяльністю одного зі своїх підприємств, а саме ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова. Умисні дестабілізація та блокування роботи стратегічного підприємства ОПК одним із приватних акціонерів можуть завдати шкоди обороноздатності країни.

Про це 24 березня ц.р. повідомили в прес-центрі ДК «Укроборонпром».

З 2011 року Укроборонпром здійснює управління корпоративними правами ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова, яке має стратегічне значення для економіки та безпеки України. Підприємство спеціалізується на розробці та серійному виробництві безпілотників та пересувних лабораторій вимірювальної техніки. Концерн управляє 50,0001% акцій Товариства, що належать державі; ще 40% належать ТОВ «Меридіан Союз», яке контролюється Вадимом Грибом та його сином Романом.

Упродовж останніх років ТОВ «Меридіан Союз», користуючись своїми правами акціонера, свідомо та системно перешкоджає спробам Концерну привести статут та органи управління ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова у відповідність із вимогами чинного законодавства України. Через це товариство досі продовжує здійснювати діяльність в організаційно-правовій формі «відкрите акціонерне товариство», яку було скасовано Законом України «Про акціонерні товариства» ще 2009 року. Таким чином, органи управління товариства сформовані та здійснюють діяльність згідно зі статутом, що не відповідає зміненому законодавству.

Крім іншого, ТОВ «Меридіан Союз» систематично зриває та саботує роботу наглядової ради стратегічного підприємства. Це відбувається шляхом шантажу, погроз, судового оскарження кожної дії і рішення наглядової ради, а також, віднедавна, звинувачень на адресу представників Концерну у нібито вимаганні неправомірної вигоди.

Таким чином, держава в особі Укроборонпрому вже декілька років не може повноцінно реалізовувати свої функції з управління оборонним підприємством. А це безпосередньо впливає на ефективність господарської діяльності ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова та обсяги продукції, яка виробляється для потреб Збройних сил України в умовах війни.

Востаннє безпідставні та голослівні звинувачення у вимаганні неправомірної вигоди було озвучено щодо заступника генерального директора Укроборонпрому з управління активами Мустафи Найєма. Концерн вважає це спробою чинення тиску з метою отримання бажаного для приватного акціонера результату.

Із відповідною заявою Державний концерн «Укроборонпром» звернувся до Служби безпеки України.

Поделиться публикацией