УКРОБОРОНПРОМ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ ДЕСТАБІЛІЗУВАВ РОБОТУ НАЙКРАЩОГО УКРАЇНСЬКОГО КБ – «ЛУЧ»

При цьому ДержККБ «Луч» терміново звернулося по допомогу до Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України — Президента України Володимира Зеленського, Генерального прокурора України Ірини Венедіктової та Голови Служби безпеки України Івана Баканова з закликом: «терміново усунути російських агентів від управління ДК «Укроборонпром» та забезпечити керівникам та ключовим співробітникам військово-промислового комплексу України охорону».

В КБ поіменно названо агентів РФ в керівництві «Укроборонпрому» та просить владу прийняти заходи.

ДККБ «Луч» в умовах воєнного часу назвало імена російської агентури в «Укроборонпромі»

Державне київське конструкторське бюро «Луч» офіційно повідомило через свою сторінку в ФБ, що серед керівництва Держконцерну «Укроборонпром» перебувають державні зрадники. Йдеться про заступника Генерального директора ДК «Укроборонпром» Романа Забарчука та начальника управління високоточної зброї Андрія Артюшенка.

Ці дві особи 18 березня, за допомогою зброї та катувань намагались дізнатися про місцезнаходження ракет та комплектуючих до комплексів «Скіф», «Корсар», «Вільха», «Нептун», а також місцезнаходження підрозділів які їх отримали.

Відповідно до повідомлення ДККБ «Луч», санкцію на катування Забарчук та Артюшенко отримали безпосередньо від Генерального директора ДК «Укроборонпром» Юрія Гусєва.

Жертвою катувань став в.о. директора ДП «Спецоборонмаш» Сердюк Д.О., який 24 лютого організував пошуково-організаційні роботи і зміг врятувати та передати до військових формувань України та підприємств військово-промислового комплексу десятки тон боєприпасів та комплектуючих до них.

Звіт за результатом цих заходів було надано до «Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України», — йдеться у повідомленні ДККБ «Луч».

«18 березня 2022 року перед входом до ДК «Укроборонпром» співробітниками управління безпеки Концерну були застосовані до Сердюка Д. О. заходи фізичного впливу, відібрано документи, особисту зброю, нанесено тілесні ушкодження. Більше 8 годин Сердюк Д. О. проти своєї волі утримувався у приміщенні ДК «Укроборонпром», де заступником Генерального директора ДК «Укроборонпром» Забарчуком Романом Володимировичем та начальником управління високоточної зброї Артюшенком Андрієм Арнольдовичем проводився допит з застосуванням заходів психологічного впливу та фізичного впливу;

Вказаними посадовцями неодноразово підтверджено санкцію Генерального директора ДК «Укроборонпром» Гусєва Ю. В. застосування до Сердюка Д. О. вказаних заходів.

Під час здійснення катувань, керівництво ДК «Укроборонпром» намагалося отримати від Сердюка Д. О. інформацію щодо військових підрозділів, до яких ДП «Спецоборонмаш» передавало врятовані під час російського ракетно-бомбового удару ракети та комплектуючі до ракетних комплексів «Скіф», «Корсар», «Вільха», «Нептун» та інформацію щодо місця перебування ключових співробітників ДП «ДержККБ «Луч» та ДП «Спецоборонмаш».

Наслідком катувань стало примушення Сердюка Д. О. підписати «покази» та «звіти», текст яких було складено Забарчуком Р. В. та Артюшенком А. А.», — йдеться у повідомленні ДККБ «Луч».

Також КБ «Луч» нагадало, що Забарчук особисто підтверджував, що його родич працює в уряді Російської Федерації. Нагадаємо, що раніше у зв’язках із ФСБ Забарчука звинуватили на ДП «Антонов».

Стосовно Артюшенко, то як йдеться у повідомленні, то він за президенства Януковича очолював Центральне ракетно-артилерійське управління ЗСУ та Департамент розробок і закупівель Міністерства оборони України. «Вказаний посадовець [ред. — Артюшенко] несе особисту відповідальність за зниження боєздатності Збройних Сил України та скорочення всіх програм розробок озброєння у 2010-2014 роках. ДП «ДержККБ «Луч» неодноразово висловлювало здивування фактом обіймання вказаними особами посад у ДК «Укроборонпром», — йдеться у звернені.

Поделиться публикацией