УКРАЇНІ ПОТРІБНІ ABRAMS ТА LEOPARD – ВИСНОВКИ АНАЛІТИКА BLOOMBERG

Цього тижня США, Німеччина і Франція зробили великий крок вперед у пошуку відповіді на це питання. Усі троє оголосили, що нададуть українцям нові види танків. Американці надішлють бойові броньовані машини під назвою Bradley. Німці поставлять їх еквівалент під назвою Marder. Французи поставлять аналогічні машини під назвою AMX-10.

Назвати їх танками технічно можна з великою натяжкою. У Bradley і Marder є гармати і гусениці, але їх головне призначення – доставляти піхотинців туди, де вони потрібні. AMX-10 мають колеса замість гусениць і в основному збирають розвідувальну інформацію.

Ці машини дуже потрібні Україні. Але вона також потребуватиме так званих «основних бойових танків», таких як американський M1 Abrams, німецький Leopard 2 або французький Leclerc. Це важкі вогнедишні монстри, які можуть пробити російські лінії і повернути окуповану українську територію.

Про це у своїй колонці для Bloomberg написав колумніст Андреас Клют.

https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2023-01-07/tanks-but-not-tanks-ukraine-needs-abrams-leopards-not-just-personnel-carriers

Попри це Bradley, Marder і AMX-10 вже є довгоочікуваним зрушенням. Вони перетинають розмиту межу між оборонною і наступальною зброєю, яка часто не має особливого сенсу на полі бою.

Але це, звичайно, має велике значення в стратегії і державному будівництві. Західні лідери, такі як канцлер Німеччини Олаф Шольц, поки що схиляються до обережності, яку вони визначають як постачання Україні лише оборонних озброєнь. До них відносяться німецькі Gepard, які спеціалізуються на збиванні ворожих літаків, ракет або безпілотників, і IRIS-T, також система протиповітряної оборони. Американці надсилають свої протиракетні комплекси Patriot, а німці додадуть другу батарею Patriot зі своїх запасів.

Моральна і стратегічна логіка полягає в тому, що навіть Путін і російська громадськість не зможуть представити постачання оборонної зброї як перетин червоної лінії. ІРІС-Т стріляє по російських об’єктах лише в тому випадку, якщо росіяни першими обстрілюють з них українські міста, тож якщо росіянам це не подобається, вони можуть просто припинити тероризувати українців.

Але для того, щоб Україна могла захистити себе і свій народ, вона повинна також вигнати росіян з українських регіонів, які Путін безглуздо анексував минулої осені, – Херсонської, Запорізької, Луганської і Донецької областей. На тактичному рівні відмінність між обороною і нападом, таким чином, зникає. Україна не може виграти, а Росія не може програти, якщо українці не зможуть дати бій росіянам.

Ось чому США, Німеччина та інші союзники повинні піти далі і надати основні бойові танки та інше озброєння, яке вимагає Київ. Але одна умова має сенс. Українці не повинні використовувати будь-яку західну зброю для завдання контрудару по самій Росії, і, ймовірно, повинні взагалі утриматися від таких ударів. Якщо Кремль, з Путіним чи без нього, має червону лінію, то таке вторгнення буде її перетином – так передбачає російська ядерна доктрина.

Поза цим, однак, напевно, немає сенсу так сильно турбуватися про червоні лінії Путіна. Якщо вони у нього і є, то скоріше за все вони нагадують щось середнє між пурпуровими каракулями і рожевим відтінком. З його кадебістським мисленням він може просто блефувати, коли брязкає ядерною шаблею і робить інші диявольські погрози. Як і всі задираки, він хоче вселяти страх, але боїться сили. Нехай він краще турбується про червоні лінії Заходу.

Коли Путін напав на Україну, він припускав, що зможе перемогти її, розділивши, шантажуючи і примушуючи Захід прийняти результат – це урок, який він виніс з анексії Криму в 2014 році. Як він зараз, мабуть, усвідомлює, він був неправий за всіма пунктами. Але він повинен продовжувати помилятися. Найкраща політика для українців – боротися з ним усіма силами, а для Заходу – дати їм все необхідне для перемоги.

Поделиться публикацией