УКРАЇНСЬКІ ФАХІВЦІ СТВОРИЛИ АВАНПРОЕКТ «РАДАРУ МАЙБУТНЬОГО»

КП «Науково-виробничий комплекс «Іскра» (входить до складу ДК «Укроборонпром») продовжує працювати над новітньою багатофункціональною РЛС «Мангуст» (або 1Л300).

Про це 23 травня ц.р. повідомив Defense Express, посилаючись на  в інтерв’ю Security talks з Валентином Бадраком.

Проект радару був створений на замовлення іноземної компанії (з умовами його виробництва в Україні) й за своїми тактико-технічними характеристиками може конкурувати з новітніми розробками провідних світових виробників.

 

«Цей проект по різному називають, або «Мангуст», або 1Л300. Це багатофункціональний радар, який може працювати в режимі оглядового – ми можемо моніторити повітряний простір на досить велику дистанцію. Він працює як контрбатарейний – може перейти в інший режим і виконувати якісно функції контрбатарейного радара. Він може бути радаром, який здійснює радіокорекцію керованого боєприпасу», — розповів в інтерв’ю «Security talks з Валентином Бадраком» директор НВК «Іскра» Юрій Пащенко.

«Мангуст» може замінити одразу декілька сучасних РЛС, як то контрбатарейний радар «Зоопарк-3», або оглядові РЛС 36Д6М та 80К6КС1, котрі, до речі, мають значні розміри й розташовані на буксованій платформі

Тобто фактично, новітня РЛС «в одному флаконі» може поєднувати в собі можливості інших сучасних розробок державного підприємства – контрбатарейного радара 1Л220УК, та РЛС типу 36Д6М й сімейства 80К6.

 

«Радар є багатофункціональним, і він дозволяє виконувати функції не тільки як контрбатарейний радар, а й виявляти й безпілотні літальні апарати, і винищувачі п’ятого покоління з низьким ЕПР (виготовлені за технологією Stealth). Тобто всілякі об’єкти й цілі як аеродинамічні, так і балістичні», — роз’яснив директор департаменту досліджень та конструювання НВК «Іскра» Олексій Залевський.

На думку очільника «Іскри» — Юрія Пащенко, ця система, в недалекому майбутньому, може стати надійною основою захисту повітряного простору України (в плані оперативного виявлення та наведення на ціль) від будь-яких «далекобійних» загроз й працювати спільно з іншими потенційними розробками вітчизняного ОПК – зенітно-ракетними системами, над якими зараз працюють фахівці ДККБ «Луч» та КБ «Південне».

РЛС «Манугст» може стати основою для перспективних українських ЗРС «Корал» або «Кільчень»

«Тобто на базі такого радара можна сформувати, вибачте за порівняння, свою систему «Купол» в Україні. Вогневі засоби Україна точно може створити для роботи в такому режимі – розвідувально-ударного комплексу. Це я точно можу сказати і за цим, переконаний, майбутнє», — наголосив Юрій Пащенко.

Поделиться публикацией