УКРАЇНСЬКІ СИЛИ ОБОРОНИ ЗАСТОСОВУЮТЬ СЕРБСЬКІ РЕАКТИВНІ РАКЕТИ КАЛІБРУ 122-ММ НОВОГО ЗРАЗКА ER GRAD 2000

Сили оборони застосовують сербські реактивні ракети калібру 122-мм нового зразка ER Grad 2000. Вони значно перевищують можливості інших ракет в арсеналі українського війська.

Про це 1 березня ц.р. повідомив Мілітарний, посилаючись на аналітиків OSINT-каналу Ukraine Weapons Tracker.

Після публічного розголосу про можливий продаж Сербією 3500 ракет до РСЗВ через посередника, аналітики UWP підтвердили, що сербські ракети дійсно були поставлені ЗСУ та використовуються українськими силами у війні проти Росії.

За даними UWP, ракети були помічені в Україні ще кілька місяців тому, проте з міркувань безпеки не публікувались виданням.

Заявляється, що боєприпаси були придбані у сербського підприємства Krušik канадською компанією JNJ Export Import.

Із Сербії до Туреччини контейнери з боєприпасами транспортувала компанія Arca Savunma Sanayi Ticaret, а вже звідти через Словаччину ракети доставили до України.

На відео показано завезені транзитом транспортні контейнери 122-мм ракет для РЗСВ на складі у столиці Словаччини. Постачальник – сербська оборонна компанія Krušik.

Головною відмінністю реактивних боєприпасів ER Grad 2000 сербської оборонної компанії Krušik є збільшена максимальна дальність ураження у 40 км, що в два рази вище за дальність радянських ракет 9М21ОФ.

В рамках завдання із підвищення дальності польоту сербським конструкторам вдалось зберегти масу бойової частини ракети, що становить 19,1 кг, шляхом заміни палива на більш потужне. Загальна вага ракети виросла на три кілограми та становить 69 кг.

ER Grad 2000 можна ідентифікувати завдяки характерному ракетному двигуну, який, на відміну від інших ракет радянського зразка, має специфічну форму сопла та прямокутну форму аеродинамічних рулів.

Ракети призначені для застосування із реактивних систем залпового вогню радянського зразка, таких як БМ-21 «Град», чехословацької RM-70 та української «Верби».

На сьогодні разом із 155-мм гаубицями 122-мм реактивна артилерія – це основа вогневої потужності українських сухопутніх бригад, що беруть участь у російсько-українській війні.

 

Поделиться публикацией