УКРАЇНСЬКІ «ГІАЦИНТИ» ПОЧАЛИ СТРІЛЯТИ НА МІЖНАРОДНИХ НАВЧАННЯХ У ПОЛЬЩІ

Сьогодні розпочалася практична фаза міжнародних навчань Dynamic Front 2021 на полігоні поблизу польського міста Торунь, у межах яких батарея 2А36 «Гіацинт-Б» артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича Сухопутних військ Збройних Сил України спільно з іноземними колегами-артилеристами виконуватиме бойові стрільби. Рівно о 6 годині 17 травня 2021 року командир українського підрозділу отримав бойовий наказ, відповідно до якого батарея висунулася з району зосередження на вогневу позицію для проведення тактичних дій.

Про це 17 травня ц.р. повідомив портал Арміяinform.

Зведений підрозділ Сухопутних військ ЗС України перебуває на польському полігоні ось уже другий тиждень. За цей час бердичівські гармаші багато чого дізналися про життя та професійні нюанси колег з артилерійських підрозділів збройних сил США та Данії, вивчають їхній досвід, діляться своїм.

Так, один з американських радників, перший сержант Бредлі Беверс, спостерігаючи за пристрільною стрільбою українських артилеристів з могутніх «Гіацинтів», захотів і сам зробити постріл з 2А36. Йому дозволили це зробити, а після бойового пострілу провели ритуал посвяти в артилеристи за українськими звичаями. Від американців українці дізналися, як цей ритуал відбувається у них. Так само і з данськими мінометниками — подивилися їхні техніку та ритуал, показали свої. Взагалі спілкування на неформальному рівні між вояками з армій різних країн, що у ці дні відбувається на полігоні Торунь, зближує їх як ніщо інше, а це головне, адже основною метою міжнародних навчань є досягнення оперативної сумісності між підрозділами армій різних країн — США, Республіки Польща, України та Королівства Данія.

До слова, трохи про озброєння підрозділів країн-учасниць. Україна, як уже йшлося, представлена батареєю 2А36 «Гіацинт-Б». Це радянська буксирувана гармата калібру 152 мм, що вважається великим калібром. Вона призначена для придушення та знищення живої сили, вогневих засобів і бойової техніки противника, що перебуває на марші, в місцях скупчення та опорних пунктах. Максимальна дальність стрільби осколково-фугасним снарядом (саме такими снарядами і буде вестися вогонь під час навчань) — 28,5 км. Артилерія Республіки Польща представлена батареєю САУ Krab — це польська самохідна гаубиця калібру 155 мм, сумісна з боєприпасами НАТО. Артилерійська установка має польську ліцензійну башту від британської САУ AS-90 зі стволом калібру 155 мм і завдовжки у 52 калібри. Максимальна дальність стрільби — 30 км стандартними боєприпасами. Артилерія Королівства Данія представлена мінометною батареєю М/10 — модифікація ізраїльського 120 мм легкого міномета «Солтам» К6. Максимальна дальність стрільби — 7 км 200 м.

Загальне керівництво діями артилерійських підрозділів різних країн здійснює командування 41-ї бригади польової артилерії 7-ї американської армії, яку ще називають Європейською — це 7-ма польова армія США, що від закінчення Другої світової війни базується в Європі.

Як розповів журналістові АрміяInform пресофіцер артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича Олег Калашніков, усі дії зведеного підрозділу СВ ЗС України відбуваються за натовськими алгоритмами.

— Командування нашого зведеного підрозділу отримало від керівництва навчань попереднє бойове розпорядження з робочою картою, — розповідає офіцер. — У ньому було визначено зону інтересу, район проведення операції (бойових дій), сили та засоби противника, свої сили та засоби тощо. Бойове розпорядження також включає такі пункти, як «завдання», «виконання», «забезпечення», «управління та зв’язок».

На основі попереднього бойового розпорядження були розроблені варіанти дій. Це один з основних етапів планування, що має 8 стандартизованих процесів. Варіанти дій оформлюються на оверлеях, схемах, робочих картах з відповідними тактичними розрахунками: співвідношення сил і засобів своїх підрозділів і противника по тактичних завданнях (напрямках, районах); перегрупування підрозділів (перевезення різними видами транспорту); кількісно-якісних показників тактичних завдань; використання різних видів резервів. Розроблені варіанти дій повинні відповідати відповідним критеріям реалістичності, бути життєздатними. Тобто робота, яка відбувалася в артилерійському підрозділі, є аналітичною, що потребує глибоких фахових знань і практичного досвіду особливостей використання артилерійських підрозділів, що мають різне озброєння та штатну комплектацію.

Напередодні активної фази навчань український підрозділ прибув на місце майбутніх бойових стрільб, де виконав пристрільні постріли. У ціль влучили всі без винятку снаряди — бойовий досвід артилеристів дається взнаки. І ось сьогодні активна фаза розпочалась. З цієї вогневої позиції українські гармаші вестимуть бойову стрільбу майже до кінця цього тижня — до 21 травня включно.

О 7 годині 30 хвилин артилерійський підрозділ здійснив марш, особовий склад зайняв вогневі позиції, зорієнтував гармати для стрільби та виконав роботи з їхнього інженерного обладнання. Невдовзі тишу над польським полігоном розірвуть залпи 152-міліметрових українських «Гіацинтів».

 

Поделиться публикацией