УКРАЇНСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЗАСВІТИЛОСЯ» НА ФРАНЦУЗЬКОМУ КОСМОДРОМІ

3 вересня 2020 року, о 04:51:10 за київським часом, з космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся 15-й успішний пуск європейської ракети-носія (РН) легкого класу Vega.

Про це 3 вересня повідомив портал Арміяinform, посилаючись на пресслужбу конструкторського бюро «Південне».

 

– У рамках програми Європейського космічного агентства під назвою Small Spacecraft Mission Service (SSMS) ракета-носій Vega вивела на сонячно-синхронну орбіту 53 мікро- та наносупутників: 7 мікросупутників вагою від 15 до 150 кг та 46 кубсатів, – йдеться у повідомленні. – Ці космічні апарати, які належать 21 організації з 13 країн, призначені для обслуговування різних програм, включаючи спостереження за Землею, телекомунікації, науку, технології та освіту.

 

Зазначається, що блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня РН Vega, розробило ДП «КБ «Південне» та серійно виготовляє ДП «ВО Південний машинобудівний завод».

 

– Відмінною особливістю БМД РД-843 є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 включень), завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти. Нині тривають роботи з покращення характеристик двигуна з метою розширення діапазону виведених корисних навантажень.

Поделиться публикацией