УКРАЇНА ТИМЧАСОВО НЕ МОЖЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ JAVELIN У ДОНБАСІ ЧЕРЕЗ ОБМЕЖЕННЯ США — ЧИНОВНИК

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука повідомив, що Україна не використовує протитанкові ракетні комплекси Javelin у Донбасі, незважаючи на те, що доклала стільки зусиль до отримання цього озброєння. Чиновник повідомив, що за умовами США Україна не може використовувати отримані американські ПТРК Javelin на лінії зіткнення на Донбасі.

 

«Так, на сьогоднішній день є певні обмеження, прийняті щодо України. Умова — не використовувати ці комплекси безпосередньо на лінії зіткнення. Але треба розуміти, що це обмеження може бути скасовано у будь-який момент», — заявив заступник міністра.

 

Також Тука поскаржився, що ці обмеження дозволяють ворожої бронетехніки безкарно відчувати себе на полі бою. «Дуже поширена ситуація протягом останнього року, коли броньована техніка — БТР або БМП, або танк противника виїжджає на певну відстань, півтора кілометра або два по-різному, і відчуває повну безкарність. Ми можемо застосувати згідно з Мінським домовленостями виключно міномети калібру 80 мм, а такою зброєю вразити танк практично неможливо, а вони починають розстрілювати позиції наших воїнів», — додав Тука.

 

Президент Петро Порошенко підтвердив надходження в Україну протитанкових ракетних комплексів американського виробництва Javelin.

 

У січні начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко повідомив про те, що Україна очікує поставки та прийом на озброєння ЗСУ американських протитанкових ракетних комплексів Javelin протягом першого півріччя 2018 року. Відповідаючи на питання про тимчасові рамки, Муженко сказав, що партнери називають різні терміни — «від двох до п’яти-шести місяців».

 

Як повідомлялося, 21 грудня 2017 року Дональд Трамп санкціонував постачання до України партії снайперських гвинтівок M107A1, боєприпасів до них і супутнього обладнання на суму 41,5 млн доларів.

 

На початку березня Державний департамент США схвалив продаж Україні 37 протитанкових комплексів Javelin і 210 ракет до них на 47 мільйонів доларів. Раніше Петро Порошенко заявляв про те, що поставки ПТРК Javelin фінансуватимуться американською стороною.

Поделиться публикацией