УКРАЇНА ПОДАЄ ЗАЯВКУ НА ПРИШВИДШЕНИЙ ВСТУП ДО НАТО – ЗЕЛЕНСЬКИЙ

Президент України Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Голова Верховної ради України Руслан Стефанчук підписали заявку на пришвидшений вступ України до НАТО.

Це відбулося 30 вересня під час звернення Володимира Зеленського за підсумками засідання РНБО.

“Де-факто ми вже пройшли свій шлях до НАТО. Де-факто ми вже довели сумісність зі стандартами Альянсу. Вони реальні для України – реальні на полі бою та в усіх аспектах нашої взаємодії. Ми довіряємо одне одному, ми допомагаємо одне одному, і ми захищаємо одне одного. Це і є Альянс. Де-факто. Сьогодні Україна подає заявку, щоб зробити це де-юре. За процедурою, яка відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти. У пришвидшеному порядку. Ми робимо свій визначальний крок, підписуючи заявку України на вступ у пришвидшеному порядку до НАТО“, – сказав Володимир Зеленський.

Він зазначив, що це є закріпленням того, що вже досягнуто та відповідає спільним цінностям.

“Ми розуміємо, що це потребує консенсусу всіх членів Альянсу, ми розуміємо, що потрібно вийти на такий консенсус. Тому поки це буде відбуватися, ми пропонуємо реалізувати наші пропозиції, щодо гарантій безпеки для України та всієї Європи згідно з Київським безпековим договором, що розроблений та переданий нашим партнерам“, – сказав Зеленський.

Також на засіданні РНБО було ухвалене рішення про застосування санкцій щодо усіх значущих російських фізичних та юридичних осіб, які або не виступили прямо проти війни і на захист міжнародного права або залучені в будь-який спосіб до реалізації агресії Росії.

Зеленський звернувся до депутатів ВР щодо розгляду проект закону, який буде розглядатися на найближчому засіданні, щодо пришвидшення і спрощення процедури націоналізації російських активів в Україні.

Поделиться публикацией