УКРАЇНА ОТРИМАЄ LEOPARD 2A4 ВІД ІСПАНІЇ НА ПОЧАТКУ КВІТНЯ

Іспанія одразу після Великодня (8-9 квітня в Іспанії) передасть Україні перші шість танків Leopard 2A4.

Про це 29 березня ц.р. повідомило видання El Pais із посиланням на власні джерела в уряді.

Зазначають, що шість танків вже відновили на заводі Santa Bárbara Sistemas в Алькала-де-Гуадаїра (Севілья).

Цього тижня вони проводять стрільби на полігоні Серро Муріано (Кордова). Після підготовки їх відправлять до Польщі морем, а звідти техніку доправлять в Україну.

Також цього тижня чотири додаткових Leopard 2A4, про передачу яких повідомив прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес, прибудуть на завод для ремонту. Як і перші шість, вони зберігалися на базі у Сарагосі.

За інформацією видання, перші танки були у кращому стані, для їхнього ремонту знадобилося 2500 тисячі годин роботи. Вартість відновлення склала 4,1 мільйона євро – 683 300 за одиницю.

На роботи пішло близько шести тижнів. Відновленя другої партії буде дорожчим і триватиме довше.

Підкреслюють, що танки Leopard 2 – найбільш помітна допомога Україні, але міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес повідомила, що Україні передадуть ще двадцять бронетранспортерів M113 на додачу до двадцяти обіцяних раніше.

Нагадаємо, напередодні Україна отримала вісімнадцять танків Leopard 2A6 від Німеччини та три таких танки від Португалії.

До цього у міністерстві оборони України повідомили, що Велика Британія вже передала ЗСУ вісімнадцять танків Challenger 2.

Також на початку березня Польща передала Україні всі чотирнадцять обіцяних Leopard 2A4.

Відомо, що 20 березня Норвегія відправила в Україну 8 танків Leopard 2A4NO, 2 броньовані ремонтно-евакуаційні машини Bergepanzer 2 та 2 інженерні машини NM189 Ingeniorpanservogn.

Поделиться публикацией