УКРАЇНА ОТРИМАЄ ВІД НОРВЕГІЇ ВІСІМ ОСНОВНИХ БОЙОВИХ ТАНКІВ LEOPARD 2А4NO

Норвегія передасть Україні вісім основних бойових танків Leopard 2А4NO і до чотирьох машин забезпечення.

Про це 15 лютого ц.р. повідомив Мілітарний, посилаючись на пресслужба міністерства оборони Норвегії.

Зараз як ніколи важливо підтримати боротьбу України за свободу, ми вирішили передати Україні 8 танків і до 4 спецмашин підтримки. Кілька інших країн-союзників також вирішили передати танки“, – сказав прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре.

Тип машин підтримки мають узгодити з Україною. Наприклад, це можуть бути інженерні машини.

“Рішення про надання танків і машин забезпечення було прийнято після тісного діалогу як з начальником Генерального штабу, так і з іншими європейськими країнами”, – сказав міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам.

Бйорн Арільд Грам також заявив, що Норвегія виділить 24,5 мільйони долларів на боєприпаси та запчастини для танків Leopard 2.

Раніше міністр оборони заявив, що Норвегія планує якомога швидше відправити Україні танки Leopard 2. За його словами, найімовірніше це відбудеться наприкінці березня.

Окрім танків уряд Норвегії планує зробити більший внесок у військову допомогу Україні та надіслати бойові машини піхоти.

Мілітарний повідомляв, що міністерство оборони Норвегії звернулось до генштабу країни з проханням розглянути можливість передачі БМП CV90 Україні.

На озброєнні країни є експортний варіант сімейства бойових машин CV 9030N. Він оснащений 30-мм автоматичною гарматою Bushmaster II. На балансі країни зараз нараховують 164 таких БМП.

Наразі Норвегія активно оновлює свій парк бронетехніки. Так, нещодавно країна замовила 54 нових танки Leopard 2 для своєї армії.

Контракт передбачатиме виготовлення 54 танків Leopard 2А7 німецьким концерном Krauss-Maffei Wegmann Group та опціон на замовлення додаткових 18 одиниць.

 

Поделиться публикацией