УКРАЇНА ОТРИМАЄ ВІД ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ НАЙБІЛЬШИЙ В ІСТОРІЇ ПАКЕТ ВІЙСЬКОВОЇ ДОПОМОГИ

Велика Британія надасть Україні 500 мільйонів фунтів стерлінгів та найбільшу в історії поставку життєво важливих військових ресурсів, включаючи близько 400 транспортних засобів, 1600 боєприпасів і 4 мільйони патронів. Цю допомогу уряд країни анонсував у прес-релізі, опублікованому 22 квітня.

У повідомлені британського уряду зазначено, що Україна стоїть перед екзистенційною загрозою, оскільки Росія продовжує своє варварське вторгнення, ризикуючи безпекою та стабільністю всієї Європи. Додаткове фінансування у розмірі 500 мільйонів фунтів стерлінгів збільшить до 3 мільярдів фунтів стерлінгів цьогорічну військову допомогу Великої Британії для України.

Додаткові кошти Великої Британії для України буде використано для швидкої доставки терміново необхідних боєприпасів, засобів протиповітряної оборони, безпілотників та інженерної підтримки. Безпілотники будуть закуплені у Великій Британії.

Міністерство оборони також надішле найбільший в історії пакет обладнання з Великої Британії, призначений для протидії російському вторгненню на суші, морі та в повітрі. У його складі:

—         60 човнів, включаючи рейдові та водолазні катери, а також морські гармати

—         Більше 1600 ударних і протиповітряних ракет, а також додаткові ракети великої дальності Storm Shadow.

—         Понад 400 одиниць техніки, у тому числі 160 БМП Husky, 162 бронемашини та 78 всюдиходів.

—         Майже 4 мільйони боєприпасів до стрілецької зброї.

Прем’єр-міністр Ріші Сунак сказав: «Захист України від жорстоких амбіцій Росії є життєво важливим для нашої безпеки та всієї Європи. Якщо Путіну дозволять досягти успіху в цій загарбницькій війні, він не зупиниться на польському кордоні». Раніше повідомлялося, що США готує для України значно більший, ніж зазвичай, пакет військової допомоги, який відправлять після того, як Сенат остаточно ухвалить підтриманий Палатою представників законопроєкт про надання допомоги України.

Поделиться публикацией