УКРАЇНА ОТРИМАЛА ІЗРАЇЛЬСЬКУ СИСТЕМУ БОРОТЬБИ З БЕЗПІЛОТНИКАМИ — ВИДАННЯ TIMES OF ISRAEL

Вдалий контрнаступ ЗСУ відразу на кількох напрямках фронту багато в чому залежить від стабільності та об’єму військової допомоги з боку країн-союзників. Незважаючи на категоричну позицію ізраїльського уряду, який раніше відмовився постачати Києву будь-яку зброю через «делікатні стосунки» з Кремлем, місцева компанія надала Україні передові системи протидії безпілотникам, принагідно продавши їх Польщі. Таку інформацію повідомляє видання Times of Israel.

За інформацією джерела, неназваний ізраїльський підрядник продає новітні системи протидії дронам Польщі, яка потім передає їх українській стороні. Таким чином, компанія обходить заборону уряду на продаж зброї Києву.

Представники фірми повідомили ізраїльському Міністерству оборони, що не знали про посередницьку роль Варшави, яка допомагає Україні, але чи це насправді так — наразі невідомо.

Джерела в оборонній промисловості Ізраїлю уточнили, що вищезазначені системи боротьби з дронами, які можуть перехоплювати та виводити з ладу безпілотні літальні апарати, класифікуються як «передова оборонна технологія» і тому не схвалені для продажу Україні. Однак ізраїльський уряд, схоже, не збирається анулювати угоду.

Нагадаємо, що Міністерство оборони Ізраїлю виступає проти продажу Києву як наступальних, так і передових оборонних систем. Нещодавно спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук виступив із закликом до Єрусалиму засудити воєнні злочини РФ в Україні та ввести більш потужні санкції проти країни-агресорки.

Поделиться публикацией