УКРАЇНА ЗАКУПИТЬ У ПОЛЬЩІ САУ KRAB НА $650 МІЛЬЙОНІВ

Польща підписала з Україною оборонний контракт на суму 2,7 млрд злотих (близько 650 млн дол.) щодо продажу Україні самохідних артилерійських установок (САУ) Krab.

Про це під час спільної пресконференції на меткомбінаті “Cтальова Воля” (Huta Stalowa Wola) заявили у вівторок глава польського уряду Матеуш Моравецький, віцепрем’єр-міністр, міністр державних активів Яцек Сасін та міністр національної оборони РП Маріуш Блащак, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Саме зараз ми підписуємо один з найбільших, якщо не найбільший за останні 30 років, оборонний контракт на експорт. Це продаж зброї для українців, в Україну”, — заявив Моравецький.

Він підкреслив, що ця зброя буде “дуже важливою” на полі бою на сході України.

Польський прем’єр зазначив, що кошти на закупівлю цієї зброї Україна частково отримує з ЄС, а частково платить з власного бюджету.

У свою чергу віцепрем’єр Сасін також зауважив, що цей контракт є “рекордним” для Польщі, його вартість сягає понад 2,7 млрд злотих.

“Такого контракту у польському ОПК за останні 30 років не було”, — підкреслив Сасін.

Міністр Блащак зазначив, що у війні росії проти України ключову роль відіграє артилерія. Тому Польща робитиме ставку на розвиток артилерії — як ствольної, так і ракетної.

Відповідаючи на запитання, чи Україна не має наміру купити у Польщі додаткові партії ПЗРК Piorun, Блащак зазначив, що “українці дуже хвалять цю зброю”. Однак він не підтвердив можливих нових поставок в Україну цих ракетних комплексів, зауваживши, що Міноборони Польщі замовлятиме ці ПЗРК для потреб власної армії.

Як повідомлялося, Польща продає Україні три дивізіони 155-міліметрових самохідних артилерійських установок Krab. САУ виготовлятимуться на заводі Huta Stalowa Wola, який є частиною Польської групи озброєнь. Нині виробнича потужність HSW становить 20-30 одиниць на рік.

Поделиться публикацией