УКРАЇНА ВІЗЬМЕ УЧАСТЬ У ВІЙСЬКОВИХ НАВЧАННЯХ НАТО ЯК КРАЇНА-ПАРТНЕР

Україна візьме участь у навчаннях Trident Juncture як країна-партнер НАТО. При цьому із більше ніж 40 країн-партнерів приєднаються до навчань всього п’ять держав. Про це повідомив ZN,UA 23 жовтня ц.р., посилаючись на заступника начальника штабу, начальника головного управління військового партнерства Стратегічного командування з операцій Північноатлантичного альянсу Одда Егіла Педерсена.

«Це, дійсно, дуже великі навчання, і Україна буде представлена штатними офіцерами в штабах. Загалом із 41 країни-партнера НАТО лише 5 країн беруть участь і серед них Україна», — зазначив Педерсен.

 

За його словами, у навчаннях крім України візьмуть участь Швеція, Фінляндія, Грузія та Йорданія.

Нагадаємо, у Норвегії у період з 25 жовтня по 7 листопада відбудуться найбільші навчання НАТО з часів «холодної війни». Вони стануть сигналом для Росії про те, що союзники готові діяти спільно та забезпечити захист Атлантики.

 

У маневрах, які триватимуть на території Норвегії, у Балтійському морі та Північній Атлантиці, включно з Ісландією та повітряним простором Фінляндії і Швеції, будуть приймати участь 50 тисяч солдатів, у тому числі понад 14 тисяч військовослужбовців армії США — ВПС, ВМС і Корпусу морської піхоти, а також близько 150 літаків, ударні вертольоти Apache і 60 кораблів, зокрема, атомний авіаносець ВМС США «Гаррі Трумен» зі своєю ударною підтримкою, експедиційна ударна група кораблів США та корабель керування.

Поделиться публикацией