ТРИБУНАЛ В ГААЗІ МОЖЕ ВЗЯТИСЯ ЗА ЗАЧИНЩИКІВ ВІЙНИ В УКРАЇНІ — ПРОКУРОР МІЖНАРОДНОГО КРИМІНАЛЬНОГО СУДУ

Прокурор розташованого у Гаазі міжнародного кримінального суду Карім Хан заявляє, що незабаром зробить заяву стосовно ситуації в Україні, прояснивши подальші кроки, які будуть здійснені трибуналом в рамках цієї справи.

На відповідну заяву посилається видання «ЄП», яке отримало документ у своє розпорядження.

«Після мого повернення до Гааги (з відрядження, — ред.) я планую видати детальнішу заяву стосовно ситуації в Україні, прояснивши мої оцінки та подальші кроки, які я бачу в рамках цієї справи», — заявив він.

Карім Хан нагадав, що міжнародний кримінальний суд з 2015 року, від подання заявки з боку українського уряду офіційно має повноваження на розслідування порушень міжнародного гуманітарного права, вчинених на українській території, включно з тимчасово окупованими територіями.

«Слідкую за подіями в Україні та навколо неї… Нагадую всім сторонам, які вчиняють насильство на українській території, що мій офіс може втілити свою юрисдикцію для розслідування будь-яких актів геноциду, злочинів проти людства та військових злочинів, вчинених в Україні», — йдеться у заяві.

Карім Хан окремо зазначив, що міжнародний злочин агресії як такий не може стати предметом розслідування, оскільки ані України, ані Росія не є сторонами Римського статуту МКС.

Але за індивідуальною заявою України розслідування може стосуватися окремих осіб, причетних до злочинів, передбачених міжнародним гуманітарним правом, причому обвинувачуваними можуть стати ті, що «скоював ці злочини, у тому числі давав накази, або робив інший внесок у скоєння таких злочинів».

Міжнародний кримінальний суд вже кілька років досліджує українські події.

Поделиться публикацией