США ТА НІМЕЧЧИНА ЗВОЛІКАЮТЬ З НАДАННЯМ УКРАЇНІ ТАНКІВ ЧЕРЕЗ ПРОБЛЕМИ З ЛОГІСТИКОЮ ТА НАВЧАННЯМ ВІЙСЬКОВИХ ЗСУ — POLITICO

Після оголошення Путіним у РФ «часткової» мобілізації запит Києва на їх постачання набув ще більшої актуальності.

Сьогодні українська влада намагається домогтися військової допомоги для ЗСУ у вигляді німецьких танків Leopard та американських M-1 Abrams. Вони допомогли б Силам оборони повернути та утримати більше українських територій, ніж це можливо зробити за допомогою танків радянського зразка, якими зараз користуються ЗСУ. Та у США та Німеччині досі відмовляються надавати таку допомогу, аргументуючи це проблемами з логістикою та навчанням наших військових, пише Politico.

«Танки західного зразка значно поліпшать сили України, але необхідна підготовка і логістичний ланцюг — дивізіон М-1 може споживати до 600 тис. галонів палива на день — можуть завадити просуванню України», — пояснив екскомандувач сухопутними військами США в Європі Бен Ходжес.

Виходить, що, приміром, М-1 через свою новітність потребують значного технічного обслуговування та логістичної підтримки. І саме це бентежить західних партнерів.

Інше джерело видання зазначає, що проблемою залишається не лише доставлення в Україну самих танків, але й запчастин до них.

«Ви ж не хочете дати їм щось, що зламається, у чого закінчиться бензин, і вони не зможуть його заправити», — підкріпив співрозмовник свої слова аргументом.

Він зазначає, що німецькі танки Leopard можуть підійти для бойових дій більше, ніж американські Abrams, позаяк для їх потреб потрібно менше палива. До того ж вони схожі на ті, якими зараз користуються Сили оборони. Та ФРН вже неодноразово відхиляла такі прохання про допомогу.

«Ця суперечка про танки — остання сутичка в суперечці з приводу озброєнь між Заходом і Україною», — пише Politico, пояснюючи, що західні партнери щоразу місяцями вагалися, перш ніж все ж надати Україні те чи інше озброєння.

ЗМІ також зазначали, що українська сторона подала запит на відправлення танків ще до того, як відбувся потужний контрнаступ України в Харківській області. Тож протягом останніх двох тижнів США та країни Європи перебувають в тісному контакті щодо питання їх постачання в Україні. А після оголошення російським президентом Владіміром Путіним у РФ «часткової» мобілізації, що є явною ескалацією, цей запит набув ще більшої актуальності.

Нещодавно глава Міноборони ФРН Крістін Ламбрехт заявила, що країна не постачатиме Україні танки Leopard, бо цього не роблять інші держави. Але у США, коментуючи цю заяву, наголосили, що механізм військової допомоги працює не так. Та схоже, що Німеччина категорично проти такого роду допомоги для ЗСУ, адже до заяви Ламбрехт видання Welt писало, що канцлер Олаф Шольц теж не підтримує постачання танків.

Leopard 2 — основний бойовий танк, був розроблений у 1979 році. На озброєння його взяли збройні сили Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини. Всього випущено 3200 танків цієї моделі.

M-1 Abrams — основний бойовий танк третього покоління виробництва США. Це добре озброєна, броньована, мобільна бойова машина, розрахована на ведення бойових дій у різних умовах сучасних війн та збройних конфліктів.

Поделиться публикацией