США ВПЕРШЕ З ПОЧАТКУ ВІЙНИ 7 ЖОВТНЯ 2023 РОКУ ЗУПИНИЛИ ПОСТАЧАННЯ БОЄПРИПАСІВ ДО ІЗРАЇЛЮ

Минулого тижня адміністрація президента США Джо Байдена призупинила постачання боєприпасів американського виробництва до Ізраїлю. Це перша зупинка після атаки ХАМАСа на Ізраїль 7 жовтня.

Про зупинку постачання повідомило видання Axios із посиланням на двох ізраїльських чиновників.

За їхніми словами, цей інцидент викликав серйозне занепокоєння в ізраїльському уряді і змусив чиновників з усіх сил намагатися зрозуміти, чому було затримано цю поставку.

Наразі Байден зіштовхнувся з гострою критикою серед американців, які виступають проти його підтримки Ізраїлю. У лютому Вашингтон попросив Ізраїль надати запевнення, що зброя американського виробництва використовується Армією оборони Ізраїлю в Газі відповідно до міжнародного права.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу за останні дні зробив кілька заяв про те, що він має намір віддати наказ про вторгнення в Рафах (місто на півдні Сектору Гази) незалежно від того, чи досягнуть Ізраїль і ХАМАС угоди про звільнення заручників і про припинення вогню.

«Якщо нам доведеться боротися наодинці, боротимемося самі», – заявив нещодавно Нетаньягу, передає Israelinfo, що ізраїльські ЗМІ сприйняли, як реакцію на зупинку постачання боєприпасів.

Раніше речник Білого дому Джон Кірбі заявив журналістам, що ізраїльські лідери розуміють, що президент Байден «щирий», коли говорить про можливість змін у політиці США щодо війни в Газі, «якщо вони продовжать якусь наземну операцію в Рафаху, яка не бере до уваги біженців».

Нагадаємо, раніше Байден заявив, що виступає проти ескалації конфлікту в місті Рафах і що він не може змиритися з тим, що «ще 30 000 палестинців загинуть». Президент США попередив, що наступ буде «червоною лінією». Нетаньягу заявив, що готовий перейти цю лінію.

У квітні телеканал NBC News повідомив, що Ізраїль побоюється, що Міжнародний кримінальний суд може видати ордери на арешт прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу, міністра оборони Йоава Галланта та високопоставлених військових посадовців. Ця перспектива більш ніж реальна.

Поделиться публикацией