США ВИДІЛИТЬ УКРАЇНІ 125 МЛН ДОЛ НА ЗАКУПІВЛЮ ЛЕТАЛЬНОЇ ЗБРОЇ

Законопроєкт про оборонний бюджет США на наступний рік містить положення про виділення Україні щонайменше $250 млн допомоги у сфері безпеки, половина з яких призначена на закупівлю летальної зброї.

Про це 25 червня ц.р. повідомив портал Арміяinform, посилаючись наповідомлення на офіційній веб-сторінці сенатора-республіканця США Роба Портмана.

«Американський сенатор Роб Портман, співзасновник та співголова Українського кокусу в Сенаті та член Комітету з питань міжнародних відносин оголосив, що Закон про виділення бюджету на національну оборону США у 2021 році включає $250 млн оборонної допомоги Україні», — зазначається в повідомленні.

Як уточнюється, що цільове призначення коштів — забезпечення летального та нелетального озброєння, проведення додаткових навчань, а також надання консультативної допомоги українським силам. Причому передбачається виділення $125 млн суто на закупівлю летальної зброї. «Це на $75 млн більше, ніж у 2020 фінансовому році», — зауважується в повідомленні.

Законопроєкт, окрім того, включає пропозицію сенатора Портмана щодо розробки Пентагоном нової багаторічної стратегії підтримки розвитку Збройних Сил України, посилення їх можливостей, а також вироблення плану подальшої допомоги США у сфері безпеки. Новий законопроєкт також обумовлює значну частину оборонної допомоги США з метою втілення критично важливих реформ оборонного сектору в Україні.

Зазначається, що сенатор Портман має намір внести поправку, яка вітатиме приєднання України до програми «Партнер з розширеними можливостями НАТО».

«Цей законопроект надсилає чіткий меседж про те, що Америка стоїть разом з українським народом у його боротьбі за демократичне, процвітаюче й незалежне майбутнє», — підкреслюється в повідомленні.

Поделиться публикацией