США ВИДІЛИЛИ НОВИЙ МАСШТАБНИЙ ПАКЕТ ОБОРОННОЇ ДОПОМОГИ УКРАЇНІ

США виділили новий масштабний пакет оборонної допомоги Україні, який включає системи ППО Avenger, сотні бронемашин, ракети для комплексів NASAMS, інше озброєння та боєприпаси.

Про це 20 січня ц.р. повідомив Укрінформ, посилаючись на міністерство оборони США.

«Цей пакет, який оцінюється в $2,5 мільярда, є 30-м вилученням озброєння зі складів міністерства оборони США для України за період від серпня 2021 року. Він містить сотні одиниць бронетехніки, важливу підтримку для протиповітряної оборони України та інші важливі засоби», — вказується в повідомленні.

Зокрема, США передають Україні вісім систем ППО Avenger; ракети для протиповітряних комплексів NASAMS; 59 БПМ Bradley, а також 590 протитанкових ракет TOW і 295 тисяч набоїв калібру 25 мм. Крім того, до списку допомоги увійшли 90 БТР Stryker; 53 машини із захистом від мін і засідок MRAP; 350 транспортерів HMMWV.

Пакет також включає ракети для HIMARS, ракети HARMs, 20 тисяч снарядів калібру 155 мм, 600 високоточних снарядів такого самого калібру, 95 тисяч снарядів калібру 105 мм, близько 12 тисяч 120-міліметрових мін. До списку також входять десятки автомобілів, 2 тисячі протитанкових ракет, понад 3 мільйони боєприпасів до стрілецької зброї, а також інша техніка й обладнання.

«Останні повітряні атаки кремля на критично важливу інфраструктуру України вкотре продемонстрували руйнівний вплив жорстокої війни рф в Україні», — констатували в Пентагоні.

У цьому зв’язку підкреслюється, що додаткові ракети NASAMS і системи ППО Avenger мають допомогти Україні протистояти таким повітряним загрозам та зміцнити ешелоновану протиповітряну оборону. Крім того, вказується, що, з переданих Україні БМП і БТР можна сформувати дві бригади бронетанкової техніки.

Поделиться публикацией