СТРАТЕГІЧНІ БОМБАРДУВАЛЬНИКИ B-52 ПОВЕРНУЛИСЬ В НЕБО УКРАЇНИ

Стратегічні бомбардувальники B-52 повітряних сил США через 10 днів після першого за 26 років польоту над нашою державою, повернулись в небо України.

Про це 14 вересня ц.р. повідомив Український мілітарний портал.

За даними сервісів моніторингу повітряного руху літаки з позивними KAG011 (60-0005) та KAG013 (60-0007) залетіли на територію України з Польщі.

Увійшли літаки в повітряний простір України над Львівською областю:

4 вересня над територією України летіли стратегічні бомбардувальники B-52 з позивними JULIA51, JULIA52 та JULIA53.

Тоді вони долетіли до Мелітополя та кружляли в небі над Запорізькою та Херсонською областями, що межують з тимчасово окупованим Кримським півостровом.

До цього американські бомбардувальники B-52 були в Україні більш ніж 26 років тому, а саме у 1994 році на 50-ту річницю святкування операції Frantic. Тоді на полтавський аеродром приземлилися три літаки ВПС США — два стратегічних бомбардувальники B-1B і B-52 та літак-заправник КС-10.

Минулого року два американських бомбардувальника вперше здійснили політ поблизу окупованого Росією українського півострова Крим.

Вони здійснили трансатлантичний переліт з авіабази Барксдейл Військово-повітряних сил США у Луїзіана до Європи.

В акваторію Чорного моря вони увійшли через повітряний простір Румунії де здійснили дозаправку.

Boeing B-52 Stratofortress — американський багатофункціональний важкий стратегічний бомбардувальник-ракетоносець компанії Боїнг, що перебуває на озброєнні ВПС США з 1955 року.

Серед арсеналу бомбардувальника різні види зброї, у тому числі ядерна. Загалом внутрішнє бомбове навантаження складає 31 500 кілограмів.

Поделиться публикацией