СКОРОЧЕННЯ ОБ’ЄМІВ ВІЙСЬКОВОЇ ДОПОМОГИ УКРАЇНІ СПРИЧИНЕНЕ НИЗЬКИМИ ЗАПАСАМИ У КРАЇНАХ ЗАХОДУ — ЗАВІТНЕВИЧ

Скорочення об’ємів військової допомоги Україні спричинене низькими запасами у країнах Заходу та неготовністю швидко наростити виробництво.

Про це голова комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич розповів у інтерв’ю РБК-Україна.

«На жаль, одна з причин — це неготовність ОПК країн НАТО до війни такої тривалості, та ще й з такою інтенсивністю витрат боєприпасів на полі бою, потребами військової техніки для утримання паритету з Росією, яка готувалася до війни десятиліттями», — сказав він.

За його словами, ті запаси, які були на складах західних країн, значною мірою витрачені та потребують інвестицій для поповнення. «Не слід забувати, що значна частина озброєння, яка постачається Україні високотехнологічною і її випуск вимагає не днів, а навіть кілька місяців», — додав голова оборонного комітету Ради.

Як зазначив Завітневич, інша причина є наслідком об’єктивних процесів, процедур, якими розвивається економіка Заходу.

«Слід врахувати, що на Заході немає воєнного стану, тому немає можливості різко змінювати обсяги замовлення та виділяти ресурси на виробництво озброєння та військової техніки (ОіВТ). На відміну від авторитарних та дикторських форм правління, де в ручному режимі можна змінювати контракти, державні замовлення і навіть перепрофілювати цілі підприємства, на Заході — ринкова економіка. Там все відбувається у цивілізованому порядку мирного часу, в якому діє поняття контракту, відповідальності за його виконання та великі штрафи за порушення», — додав він.

Це означає, що для запуску виробництва якоїсь номенклатури має бути зупинено випуск іншого, і відповідно компенсовано замовнику недоотримання вчасно того, що було обіцяно, розповів Завітневич.

Поделиться публикацией