РФ ОБСТРІЛЮВАЛА УКРАЇНУ БАЛІСТИЧНИМИ РАКЕТАМИ, ОТРИМАНИМИ В КНДР

Під час останніх ракетних обстрілів України Росія застосувала принаймні кілька балістичних ракет, отриманих від Північної Кореї в обхід міжнародних обмежень. Про це на брифінгу повідомив представник Білого дому Джон Кірбі.

Кірбі повідомив, що нещодавно розсекречені розвіддані показали, що Північна Корея надала Росії пускові установки та кілька балістичних ракет. За його словами, 30 грудня російські війська запустили як мінімум одну з цих балістичних ракет в Україні. «30 грудня 2023 року російські війська запустили принаймні одну із цих північнокорейських балістичних ракет по Україні. Схоже, ця ракета впала у відкритому полі в Запорізькій області», — поінформував Кірбі. Кірбі сказав, що у вівторок, 2 січня, Росія також запустила кілька північнокорейських балістичних ракет у рамках нічної повітряної атаки.

Представник адміністрації зазначив, що Сполучені Штати продовжують оцінювати наслідки застосування цих ракет. У цьому контексті Кірбі показав схему, звідки в Росії і по яких регіонах України здійснювалися запуски. За його словами, в США очікують, що російські сили на цьому не зупиняться та застосовуватимуть решту північнокорейських ракет, які мають дальність близько 900 км.

У обмін на свою підтримку Пхеньян хотів би отримати від Росії іншу військову допомогу, в тому числі винищувачі, наземну бронетехніку, обладнання для ракетного виробництва та інші технології, зазначив представник Білого дому. Це, на його переконання, мало би значні наслідки для безпеки Корейського півострова.

Поделиться публикацией