РОСІЯ ПОПРОСИЛА КИТАЙ ПРО ВІЙСЬКОВУ ДОПОМОГУ У ВІЙНІ ПРОТИ УКРАЇНИ — FT

У Москви закінчуються запаси певного озброєння, і вона просить Пекін їй допомогти.

Росія попросила Китай надати військову техніку для підтримки вторгнення в Україну. І це спровокувало занепокоєння у Білому домі, що Пекін може підірвати західні зусилля з підтримки української армії в обороні своєї країни. Про це пише Financial Times.

Американські чиновники сказали виданню, що Росія просить у Китаю військове обладнання з самого початку вторгнення. Вони не уточнили, що саме Москва випрошує у Пекіна.

Інша особа, поінформована про ситуацію, сказала, що США готуються попередити союзників про це, зважаючи на деякі ознаки, що Китай можливо готується допомогти Росії. Інші американські чиновники також сказали, що деякі види озброєння майже закінчилися в російському арсеналі, оскільки війна проти України триває вже третій тиждень. Білий дім не дав коментар виданню. Китайське посольство у Вашингтоні теж не відповіло на запит про коментар.

Викриття інформації про запити Москви щодо зброї відбулося на тлі підготовки зустрічі радника президента США з питань безпеки Джейка Саллівана з високопоставленим зовнішньополітичним чиновником Китаю Яном Цзечі. Вони проведуть переговори завтра в Римі. Джерела повідомили Financial Times, що Салліван збирається суворо застерегти Китай, що будь-які зусилля, націлені допомогти Росії у війні проти України або в ухиленні від західних санкцій будуть мати наслідки. Сьогодні ж перед тим, як вирушити в Рим, Салліван застеріг Пекін від спроб «виручити» Росію, допомагаючи їй обминути санкції, які США й союзники запровадили проти режиму Путіна.

«Ми подбаємо, щоб ані Китай, ані хтось інший не змогли компенсувати Росії ці втрати. Що стосується конкретних заходів, знову ж таки, я не збираюся про все розповідати публічно, але ми донесемо це до Китаю в приватному порядку», — сказав радник президента США.

Запити Росії надати їй військову допомогу з’явилися на тлі того, що російська армія не досягла бажаних цілей в Україні. Ситуація також породжує нові питання про китайсько-російські відносини, які стають дедалі міцнішими на тлі їхнього спільного невдоволення США у всьому: від розширення НАТО до запровадження санкцій.

Китай зайняв нейтральну позицію щодо війни в Україні й відмовився засуджувати Росію за вторгнення. Водночас у Вашингтоні не бачать жодних ознак того, що Сі Цзіньпін готовий натиснути на Владіміра Путіна.

Поделиться публикацией