РОСІЯ ВТРАТИЛА ПОЛОВИНУ СВОЇХ БТГ З ПОЧАТКУ ВІЙНИ ПРОТИ УКРАЇНИ — АМЕРИКАНСЬКИЙ ЕКСПЕРТ

Зі 130-ти БТГ залишилося лише близько 70-80-ти

У Росії залишилося лише 50% тих батальйонних тактичних груп, які вона мала на початку війни.

Як повідомив «Укрінформ», про це в інтерв’ю ТСН сказав бригадний генерал армії США у відставці, старший науковий співробітник Центру Белфер при Гарвардській школі Кеннеді Кевін Райан.

З приблизно 160 батальйонних тактичних груп, які росія мала на початку війни, 120-130 вступили у війну. З цих 120-130, за останніми підрахунками, після того, як підрозділи почали відходити від Києва, росіяни мали приблизно 70-80 батальйонних тактичних груп. Це суттєві втрати. В результаті в Росії залишилося в наявності лише 50% тих батальйонних тактичних груп, які вона мала на початку», — сказав Райан. На його думку, це величезні втрати.

«І найголовніше, що у них, як здається, немає контрактників чи добровольців, щоб заповнити втрати. Отже, годинник тикає проти армії президента Путіна. Вони втрачають війська та частини. І схоже, що вони не можуть створити нові війська та підрозділи», – зазначив він.

Кевін Райан також проаналізував, чи можливо, на його думку, зараз деблокувати Маріуполь та звільнити Херсон. За його словами, бойові дії у Маріуполі та Херсоні важливі з погляду мети російських військових відрізати Україну від Чорного моря. Оборона в Маріуполі приголомшлива. Це дивно, що українські військові й досі там тримаються. Я не знаю, як довго це може тривати. Вони майже повністю оточені. Проте ми маємо пам’ятати з історії, що існують приклади, як маленькі групи трималися багато тижнів та місяців», — сказав він.

Райан зазначив також, що Херсон також є надзвичайно важливим. На його думку, Херсон та Миколаїв є двома шлюзами, які перекривають подальше просування військ Росії до Одеси. Те, що вони досі не під повним контролем російських військових, також є великою заслугою українських бійців і це блокує реалізацію Путіним його стратегічної мети у південній частині України», – пояснив експерт.

Поделиться публикацией