РОСІЙСЬКІ СПЕЦСЛУЖБИ ДІСТАЛИСЯ НАЙВИЩИХ ЩАБЛІВ ВЛАДИ США

Чинний спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон, який послідовно блокує виділення американської допомоги Україні, був обраний до американського парламенту за фінансової підтримки росіян. Зокрема його передвиборчу кампанію фінансував власник патронного заводу в Тулі, пише Newsweek.

У 2018 році Джонсон розпочав передвиборчу кампанію, балотуючись до Палати представників від штату Луїзіана. Зрештою він зміг перемогти на виборах і пройшов у парламент в 2020 році. Однак, як з’ясувалося, його тривалу передвиборчу кампанію частково профінансувала група росіян через техаську компанію American Ethane. Хоча співзасновником American Ethane був американець Джон Хоуталінг, на той час 88% акцій компанії належали трьом росіянам — Михайлу Юр’єву, Андрію Кунатбаєву та Костянтину Ніколаєву. Останній є одним з близьких соратників президента Росії Володимира Путіна, зазначає Newsweek.

Цей факт з’ясувався ще у 2018 році. Тоді представник Джонсона запевняв, що отримані від компанії American Ethane гроші повернули назад, щойно передвиборчий штаб «проінформували про ситуацію».

Американське законодавство прямо забороняє політикам отримувати гроші на передвиборчу кампанію від іноземців та юридичних осіб, яких контролюють іноземці. Довести, що Джонсон свідомо порушив цей закон, нікому не вдалося. Але той епізод нинішньому голові Палати представників закидають досі.

Хто такий Костянтин Ніколаєв. 52-річний мільярдер Костянтин Ніколаєв народився у Дніпропетровську, але з молодих років живе в Росії. Зараз він займається залізничним вантажним та портовим бізнесом. Разом з двома партнерами він володіє компанією Globaltrans, найбільшим в Росії приватним оператором залізничних перевезень. Він також є співвласником двох патронних заводів – у Тулі та Ульяновську. Ці заводи постачали боєприпаси для російських військ під час їхнього вторгнення в Україну. У 2019 році Forbes оцінив статки олігарха в 1,2 мільярда доларів.

Ніколаєв також відомий тим, що фінансово підтримує Марію Бутіну, громадянку Росії, яка була засуджена в США до 18 місяців ув’язнення в 2019 році за спроби проникнення в консервативні політичні групи та впливу на зовнішню політику США на користь Росії.

Поделиться публикацией