РНБО ВЖИВАЄ ВИЧЕРПНИХ ЗАХОДІВ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЦІОНАЛЬНИХ ІНТЕРЕСІВ У СФЕРІ АВІАБУДУВАННЯ — ДАНІЛОВ

РНБО вживає вичерпних заходів щодо забезпечення національних інтересів у сфері авіабудування — Данілов

Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) за дорученням президента України Володимира Зеленського вживає всіх заходів для захисту національних інтересів у сфері розвитку стратегічних підприємств, заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

«Апарат РНБО України за дорученням президента України Володимира Зеленського вживає вичерпних заходів щодо збереження пріоритетності національних інтересів держави в питанні розвитку стратегічних підприємств і унеможливлення передачі в незаконний спосіб іншій державі українських оборонних технологій», — повідомив він, коментуючи ситуацію навколо діяльності компанії «Мотор Січ», повідомляє прес-служба РНБО.

Зазначено, що стратегічним пріоритетом державної політики щодо ПАТ «Мотор Січ» є розвиток підприємства як базового для виконання державного оборонного замовлення, у тому числі у виробництві українських крилатих ракет.

Данілов також нагадав, що з метою забезпечення національних інтересів у сфері авіаційних двигунів було ухвалено відповідне рішення Ради національної безпеки і оборони України №58 «Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів держави у сфері авіаційних двигунів», яким визначені конкретні завдання Кабінету Міністрів України та іншим державним органам.

Раніше в четвер президент Володимир Зеленський звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з листом, в якому закликав невідкладно вжити спільно з апаратом Ради нацбезпеки і оборони і Службою безпеки України вичерпних заходів щодо захисту економічних інтересів держави. «Слід здійснити системну оцінку впливу на стан економічної безпеки держави приватизації або продажу корпоративних прав у статутному капіталі підприємств, що мають монопольне (домінуюче) становище на ринку товарів, науково-дослідних (науково-технічних) установ, а також підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, зокрема публічного акціонерного товариства «Мотор Січ», — йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

Як повідомлялося, перед цим Beijing Xinwei Technology Group Co., Ltd. повідомила на Шанхайській фондовій біржі, що її «дочка» Beijing Skyrizon і DCH Group українського бізнесмена Олександра Ярославського та її афілійовані компанії 4 серпня спільно подали нову заяву в Антимонопольний комітет України (АМКУ) про купівлю акцій «Мотор Січі» (Запоріжжя). Китайська компанія уточнила, що того самого дня її дочірня компанія Beijing Skyrizon відкликала з Антимонопольного комітету заяву, яку вона раніше подавала спільно з держконцерном «Укроборонпром». Xinwei зазначила, що суб’єкт операції та акції цільових активів заморожені, тому успішна реорганізація все ще під знаком питання.

За даними джерела в уряді, нині близько 75% акцій «Мотор Січі» уже належить групі китайських власників, а в АМКУ вирішувалося питання про узгодження операції щодо купівлі у них цього пакета компаніями Skyrizon та Xinwei Technology з подальшою безоплатною передачею «Укроборонпрому» 25,00002% акцій. Водночас спірний пакет акцій «Мотор Січі» є заставою за фінансуванням, наданим, зокрема, China Development Bank.

Акції «Мотор Січі» перебувають під арештом із квітня 2018 року за клопотанням слідчого СБУ з метою збереження речових доказів у порушеному в липні 2017 року кримінальному провадженні щодо продажу контрольного пакета акцій.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2016 року по теперішній час невстановлені особи з числа нинішніх та колишніх посадових осіб та кінцевих бенефіціарних власників ПАТ «Мотор Січ», діючи за попередньою змовою між собою, з метою послаблення держави шляхом зруйнування вказаного підприємства… здійснили ряд правочинів купівлі-продажу контрольного пакета акцій товариства на користь іноземних компаній, які мають намір перемістити активи та виробничі потужності товариства за межі України, що призведе до його ліквідації та знищення», — йдеться у рішенні суду від 7 вересня 2017 року про арешт акцій, ухваленому за клопотанням СБУ.

Поделиться публикацией