РАДБЕЗ ООН ВІДХИЛИВ РОЗГЛЯД УКРАЇНСЬКОГО «МОВНОГО ПИТАННЯ» НА ВИМОГУ РФ

Члени Ради Безпеки ООН 20 травня проголосували проти проведення засідання, ініційованого російською делегацією щодо українського закону про мову. Таке рішення було прийнято на початку засідання. Проти проведення засідання проголосували шість країн-членів, за — п’ять і чотири — утрималися.

Серед представників країн-членів Радбезу ООН, які виступили проти, були: постійний представник Франції при ООН Франсуа Делатра, представник Німеччини при ООН Крістоф Хойзген, а також постійний представник Польщі при ООН і заступник постпреда США.

Перед засіданням ООН постійний представник України при ООН Володимир Єльченко повідомив, що Росія не випадково обрала для призначення засідання Ради Безпеки ООН по українському «мовного закону» дату 20 травня.

«Мабуть, вже зовсім вичерпалися аргументи в Росії, не знають де ще можна зачепити Україну. І як я вже сказав, день інавгурації — це не випадково. Можливо також є така мета, або бажання послати такий кшталт «потужний сигнал» новому Президентові України — мовляв, навіть Рада Безпеки обговорює таке важливе питання «, — пояснив Єльченко і пізніше додав, що Росії не вдасться досягти такої мети, передає Укрінформ.

Єльченко також нагадав, що запропонований питання не має абсолютно ніякого відношення до функціональних обов’язків Ради Безпеки ООН, а такі теми можна обговорювати в Венеціанської комісії ПАРЄ, ОБСЄ.

Представник Франції заявив, що вважає, що російська делегація спеціально ініціювала це засідання в день інавгурації президента Володимира Зеленського, щоб використовувати Радбез для власних цілей.

Раніше повідомлялося, що екс-президент Петро Порошенко підписав закон «Про функціонування української мови як державної» 15 травня.

Верховна Рада 25 квітня ухвалила у другому читанні і в цілому закон про забезпечення функціонування української мови як державної, згідно з яким українська мова затверджена як основна у функціонуванні в держустановах і суспільстві. За закон проголосували 278 депутатів. Категорично проти прийняття закону виступили фракції «Опозиційний блок» і «Відродження», які після голосування заблокували підписання законопроекту.

У законі прописано, що на загальнонаціональних телеканалах має бути не менше 90% української мови, також у всіх ЗМІ і сайтів повинні бути українські версії сайтів.

Повинні бути організовані курси української мови для дорослих, забезпечена україномовна реклама, вказівники, вивіски, а також україномовні інтерфейси програм і мобільних додатків.

Для регулювання закону пропонується ввести штрафи для депутатів, чиновників і всіх посадових осіб, які не використовують державну мову на роботі.

Поделиться публикацией