ПІВНІЧНА КОРЕЯ МОЖЕ ПРОДАТИ РОСІЇ НОВІ ТИПИ ТАКТИЧНИХ КЕРОВАНИХ РАКЕТ

Північна Корея може продати Росії нові типи тактичних керованих ракет на додаток до передбачуваних поставок балістичних ракет малої дальності для використання Москвою у війні з Україною.

Про це 11 січня ц.р. повідомила Українська правда, посилаючись на міністра оборони Південної Кореї Шина Вон Сіка в інтерв’ю Yonhap.

Міністр оборони Шин Вон Сік також заявив, що Північна Корея може провести випробування твердопаливних балістичних ракет середньої дальності вже цього місяця і може запустити ракету дальнього радіусу дії для ескалації і без того високої напруженості напередодні ключових виборів у Південній Кореї і Сполучених Штатах Америки.

Шин заявив, що система озброєнь, оприлюднена північнокорейськими державними ЗМІ під час візиту лідера Кім Чен Ина на завод із виробництва боєприпасів на початку цього тижня, схоже, є балістичними ракетами малої дальності, здатними нести тактичну ядерну зброю.

«Північна Корея вперше провела випробувальний запуск балістичної ракети малої дальності у квітні 2022 року. Це новий тип зброї з орієнтовною дальністю польоту 100-180 кілометрів», – сказав Шин.

Міністерство оборони Південної Кореї оцінило північнокорейські ракети, встановлені на мобільних пускових установках, як балістичні ракети малої дальності, які мають довжину близько 5 метрів і дальність стрільби менше 300 км.

Шин припустив, що нещодавній візит Кіма на заводи з виробництва боєприпасів може бути пов’язаний із імовірним постачанням Північною Кореєю зброї до Росії, оскільки обидві країни посилюють свою військову співпрацю.

«Північна Корея заявила, що буде розгортати балістичні ракети малої дальності разом з передовими військами. З огляду на нещодавню торгівлю зброєю, (я думаю) Північна Корея могла продати їх Росії».

Шин натякнув на ймовірний продаж Північною Кореєю балістичних ракет малої дальності KN-23 до Росії.

Поделиться публикацией