ПІВДЕННА КОРЕЯ МОЖЕ ПЕРЕДАТИ УКРАЇНІ ЗБРОЮ, ЯКЩО КНДР ПЕРЕДАСТЬ РФ ВИСОКОТОЧНЕ ОЗБРОЄННЯ – ЗМІ

Зокрема, радник з питань національної безпеки Південної Кореї повідомив, що у такому випадку його країну вже нічого не зв’язуватиме.

Південна Корея не буде нічим зв’язана щодо своєї допомоги Україні, якщо КНДР передасть високоточну зброю Росії. Про це заявив радник з питань національної безпеки Чан Хо Джин, передає Yonhap News.

Таку заяву він зробив в ефірі телеканалу KBS. Тоді він підкреслив, що рішення Сеула про надання зброї Україні залежить від того, як розвиватиметься військова співпраця Росії з Північною Кореєю. Таке зауваження означає, що Південна Корея може надати Україні летальну зброю, якщо РФ «перейде межу», зазначили в Yonhap News. «Якщо вони хочуть відновити і просунути вперед корейсько-російські відносини, я хотів би повторити, що російська сторона повинна добре подумати», – додав Чан Хо Джин.

Наразі Південна Корея не допомагає Україні зброєю. Натомість Сеул надає Києву фінансову, гуманітарну та політичну підтримку. Нагадаємо, Bloomberg повідомляв, що Південна Корея може робити зброю для України швидше і дешевше, ніж Сполучені Штати. Зазначалось, що поки у США та Європі намагаються перезапустити або наростити виробництво, південнокорейська компанія Hanwha Aerospace може запропонувати безперебійні виробничі лінії, непорушні ланцюги постачання і швидкі терміни.

Від початку російської агресії проти України Північна Корея не лише стала голосом підтримки Москви, а й закрила критичну потребу в озброєнні, надавши артилерійські снаряди, протитанкові міни та балістичні ракети. Москва демонструє беззастережну готовність поглиблювати відносини з Пхеньяном, ігноруючи резолюції ООН, які свого часу підтримала. Під час візиту Путіна до Північної Кореї було підписано Договір про всеосяжне стратегічне партнерство між двома країнами.

Поделиться публикацией