ПУТІН МОЖЕ РОЗПОЧАТИ ЕСКАЛАЦІЮ НАСТУПУ В УКРАЇНІ – РОЗВІДКА США

Керівники розвідувальної спільноти США заявили, що президент Росії Володимир Путін може розпочати ескалацію наступу в Україні, незважаючи на військові невдачі та економічні труднощі, спричинені міжнародними санкціями.

Про це 9 березня ц.р. повідомив Укрінформ з посиланням на Голос Америки.

«Наші аналітики вважають, що Путіна навряд чи зупинять такі невдачі і що він може піти на ескалацію, подвоївши свої зусилля, щоб добитись обеззброєння України», – сказала директорка національної розвідки Авріл Хейнс на щорічних слуханнях Комітету з розвідки Палати представників з міжнародних загроз.

За словами Хейнс, за такої високої напруженості завжди існує ймовірність «ненавмисної ескалації». Вона констатувала, що аналітики у розвідспільноті не помітили змін у ядерній політиці Росії, крім тих, що були виявлені під час колишніх міжнародних криз.

«Ми також не спостерігали змін позиції (москви в — ред.) ядерній (сфері — ред.)… що виходять за межі того, що ми бачили насамперед у моменти підвищеної напруженості», – сказала Хейнс.

Директор ЦРУ Вільям Бернс висловив думку, що Путін зараз злий і засмучений.

«Я думаю, що він, ймовірно, подвоїть ставку і намагатиметься роздавити українську армію, не звертаючи уваги на жертви серед цивільного населення», – сказав Бернс.

Він зазначив, що США активно обмінюються розвідданими з Україною.

Бернс також констатував, що він і аналітики ЦРУ не бачать, як Путін може досягти своєї мети – захопити Київ та замінити уряд Володимира Зеленського промосковським маріонетковим керівництвом.

Деякі аналітики також вказують, що Путін імовірно піде на ескалацію.

«Загнаний у політичний, військовий, дипломатичний кут, Путін стає більш небезпечним. Він не має вибору, окрім здійснення ескалації, включно з використанням зброї про яку страшно і думати. Захід має знайти спосіб, яким путін може врятувати себе, щоб тим самим врятувати Європу…», — вважає експертка Лорі Гарретт.

Поделиться публикацией